همایش اربعین ظرفیتی برای نشان دادن وحدت جهان اسلام است

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اهمیت کنگره بزرگ اربعین گفت: دشمنان نظام به نقش و میزان اثرگذاری اربعین پی برده و دنبال ضربه زدن به این حرکت فرهنگ ساز هستند. جت الاسلام و المسلمین کریمی تبار به بیان اهمیت و نقش کنگره عظیم اربعین برای اتحاد جهان اسلام […]

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اهمیت کنگره بزرگ اربعین گفت: دشمنان نظام به نقش و میزان اثرگذاری اربعین پی برده و دنبال ضربه زدن به این حرکت فرهنگ ساز هستند.

جت الاسلام و المسلمین کریمی تبار به بیان اهمیت و نقش کنگره عظیم اربعین برای اتحاد جهان اسلام پرداخت و افزود: امروز دشمنان نظام تاثیر گذاری کنگره اربعین را درک کردند و قصد ضربه زدن به این حرکت فرهنگ ساز را دارند.

وی با تقدیر از مردم عراق برای پذیرایی از زوار اباعبدالله الحسین (ع) گفت: دوستی دو ملت ایران و عراق دوستی دیرینه و از محبت به اهل بیت نشات می‌گیرد.

خطیب جمعه ایلام اقدام سید کاظم حائری از مراجع تقلید شیعه را ستودنی دانست و گفت: این عالم بزرگ با کناره گیری خود و اقتدا به رهبر معظم انقلاب راه پیشرفت جامعه اسلامی را به جهانیان نشان داد.

امام جمعه ایلام همچنین در بخشی از سخنان خود به ضعف کشور‌های اروپایی در برابر ایران اشاره کرد و گفت: در جنگ اوکراین و روسیه امروز شاهد درخواست رئیس جمهور فرانسه از رئیس جمهور ایران برای پایان دادن به جنگ هستیم که این نشان از اقتدار ایران اسلامی دارد.

خطیب نماز جمعه ایلام در پایان با تقدیر از خدمات ستاد اربعین استان برای تسهیل در تردد زوار خواستار برپایی موکب‌ها و پذیرایی از زائران شد و گفت: زائران نیز سفر خود برنامه ریزی و مدیریت کنند تا ازدحام در مرز‌ها صورت نگرفته و خدمتگزار تسهیل و بهتر صورت گیرد.