هشدار جهش موج هفتم کرونا در ایلام

۲ مورد فوتی در هفته های قبل و قرمز شدن وضعیت کرونا در شهرستان آبدانان نشان از جهش موج جدید کرونا در استان ایلام دارد. مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به افزایش ۲ برابری مراجعات بیماران کرونایی به مراکز درمانی استان گفت: تب، سردرد، سرگیجه و اسهال از […]

۲ مورد فوتی در هفته های قبل و قرمز شدن وضعیت کرونا در شهرستان آبدانان نشان از جهش موج جدید کرونا در استان ایلام دارد.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به افزایش ۲ برابری مراجعات بیماران کرونایی به مراکز درمانی استان گفت: تب، سردرد، سرگیجه و اسهال از نشانه‌های کرونا است و افرادی که این نشان‌ها را دارند می‌بایست به پزشک مراجعه کنند.
احسان زاده با بیان اینکه تزریق دوز یادآور در استان از استقبال خوبی برخوردار بوده است بیان کرد: از هفته گذشته تاکنون ۲ هزار و ۷۰۰ مورد تزریق دوز یادآور در استان داشته ایم.
وی افزود: تزریق دز یاد آور و استفاده از ماسک نقش مهمی در سلامتی مردم و جلوگیری از گسترش کرونا دارد.
از ساعت ۸ تا ۱۳ در مراکز واکسیناسیون استان ایلام انواع واکسن کرونای سینوفارم، برکت، اسپایکوژن و پاستو کووک تزریق می‌شود.
در کنار تزریق دوز یادآور استفاده از ماسک مهم‌ترین روش برای جلوگیری از شیوع کرونا است.
شهرستان آبدانان در وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان‌های دره شهر، بدره، ایوان و سیروان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های دهلران، چرداول و چوار نیز در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌ها در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.