هشدار استاندار برای پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری

استاندار ایلام با هشدار به بانک های استان خواستار پرداخت وام‌ ازدواج و فرزندآوری در بازه زمانی ۱۰ روزه شد. حسن بهرام نیا با اشاره به ضرب الاجل ۱۰ روزه  برای پرداخت وام‌های ازدواج در استان ایلام گفت:هر بانکی که از این مورد تخطی کند یا به موقع عمل نکند تخلف کرده و برابر مقرارت […]

استاندار ایلام با هشدار به بانک های استان خواستار پرداخت وام‌ ازدواج و فرزندآوری در بازه زمانی ۱۰ روزه شد.

حسن بهرام نیا با اشاره به ضرب الاجل ۱۰ روزه  برای پرداخت وام‌های ازدواج در استان ایلام گفت:هر بانکی که از این مورد تخطی کند یا به موقع عمل نکند تخلف کرده و برابر مقرارت با شخص خاطی برخورد می‌شود.

وی افزود: برای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری نیازی به معدل گیری و استعلام نیست و چنانچه متقاضیان مشکلی در خصوص چک برگشتی و معوقات نداشته باشند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

بهرام نیا تصریح کرد: این مهم تاکید ریاست جمهور در خصوص اعطای به موقع تسهیلات وام ازدواج و وام فرزندآوری است و باید بطور جد در دستور کار بانک‌ها قرار بگیرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانکی باید هدفمند باشد، از دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان خواست تا برای هر کدام از بانک‌ها سقف پرداخت تسهیلات تعیین شود تا براساس آن در جلسات بعدی ارزیابی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: البته بخش عمده بانک‌های استان همراهی می‌کنند، اما بخشی کوتاهی می‌کنند که به این بانک‌ها فرصت داده شده تا نسبت به پرداختی‌های تبصره ۱۶ و ۱۸ عمل کنند و در این زمینه نباید یک ریال هم برگشت داده شود در غیر این صورت بانک‌های که کوتاهی کنند را به مردم معرفی می‌کنیم.

بهرام نیا با تأکید بر اینکه بانک‌ها باید تابع تصمیمات استانی باشند گفت: همه بانک‌ها چه دولتی و چه خصوصی در اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری نباید جزیره‌ای عمل کنند و در این خصوص باید همت بیشتری داشته باشند و این مهم را تسهیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه در جلسات هماهنگی بانک‌های استان باید همه رؤسا حضور پیدا کنند، اضافه کرد: با توجه به گرایش مردم به سرمایه گذاری در بانک‌های خصوصی لذا باید چرخش منابع مالی این بانک‌ها در داخل استان سرمایه‌گذاری شود.

استاندار ایلام در پایان با اشاره به آمار وام‌های ازدواج و فرزندآوری نیز گفت: تاکنون در حوزه فرزندآوری به تعداد ۲ هزار و ۵۵۰ نفر با رقم ۱۰۵ میلیارد تومان و در ازدواج نیز به تعداد یک هزار و ۸۵۹ نفر با رقم ۲۶۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ارائه شده است.