نهم دی در تاریخ انقلاب اسلامی زنده و فراموش ناشدنی است

امم جمعه ایلام با بیان اینکه نهم دی در تاریخ انقلاب اسلامی زنده و فراموش ناشدنی است، گفت: شهدای گمنام که امروز به میان مردم آمده اند باران رحمتی برای خاموش کردن فتنه های اخیر است.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ظهر امروز(۵ دی) در نشست اعضای ستاد گرامیداشت یوم الله نهم دی، اظهار کرد: تشییع پیکر پاک شهدای گمنام در ایلام، فرصتی برای معرفت افزایی و بصیرت افزایی است و باید برنامه ریزی به گونه ای باشد که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، این مراسم با حضور با شکوه مردم با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به منظور معرفت افزایی و معرفت به راه شهدا برگزار شود.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار با بیان اینکه تجربه تلخی در تاریخ صدر اسلام داریم که ایام الله را مورد توجه قرار ندادند، افزود: چنانچه غدیر با آن عظمتی که داشت زنده نگاه می داشتند و مردم آن زمان این واقعه را فراموش نمی کردند، آثار و پیامدهای تلخی که در صدر اسلام تا کنون داشته است، روی نمی داد.

وی با بیان اینکه نهم دی ماه یکی از ایام الله است، افزود: در نهم دی ماه خداوند متعال قلب ها را متوجه حقیقت ها و واقعیت ها کرد و بصیرتی به مردم داد که حق را از باطل را تشخیص دادند و مسیر حق را انتخاب کردند.

امام جمعه ایلام گفت: در حوادث فتنه ۸۸ دروغ و تقلب در انتخابات به عنوان حربه دشمن برای ایجاد ناامنی و صدمه زدن به کشور به اوج خود رسید، اما ملت بصیر ایران اسلامی با آگاهی خود در نهم دی ماه در صحنه حضور پیدا کردند و توطئه های دشمنان را نقش برآب کردند.

حجت الاسلام کریمی تبار تصریح کرد: این روز باید در تاریخ انقلاب اسلامی زنده بماند و به فراموشی سپرده نشود اما باید این روز را برای نوجوانان و جوانان ما تبیین شود و درسی بزرگ برای همه است که دشمن را به خوبی شناخته و حربه های آن را بشناسند.

وی با بیان اینکه به طور قطع مردم استان در این روز حضوری گسترده خواهند داشت، تصریح کرد: مردم استان همواره ثابت کرده اند پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده اند و این امر را در حضور خود در سالروز گرامیداشت ایام الله ها نشان داده اند.

امام جمعه ایلام با اشاره به تشییع پیکر پاک شهدای گمنام در ایلام یادآور شد: شهدای گمنام که امروز به میان مردم آمده اند باران رحمتی برای خاموش کردن فتنه های اخیر است و وظیفه ماست که از این شهیدان بزرگ و عزیز را تکریم و تجلیل کنیم و امید است که مسیر انقلاب اسلامی همچنان روشن تر از گذشته به راه خود ادامه دهد که قطعا همین طور است.