نهالکاری ۱۳۰۰ هکتاراز اراضی ملی در شهرستان های مرزی

مدیرکل منابع طبیعی ایلام با اشاره به نهالکاری ۱۳۰۰ هکتاراز اراضی ملی در شهرستان های مرزی استان ایلام، گفت: امسال کاداستر اراضی ملی (منابع طبیعی) استان به اتمام می رسد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: در سال جاری، سطحی معادل ۱۳۰۰ هکتار از اراضی ملی […]

مدیرکل منابع طبیعی ایلام با اشاره به نهالکاری ۱۳۰۰ هکتاراز اراضی ملی در شهرستان های مرزی استان ایلام، گفت: امسال کاداستر اراضی ملی (منابع طبیعی) استان به اتمام می رسد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: در سال جاری، سطحی معادل ۱۳۰۰ هکتار از اراضی ملی و فاقد پوشش گیاهی را در شهرستانهای مرزی از جمله مهران و دهلران نهالکاری شده است.

 

« رضا احمدی» با بیان اینکه تعداد ۶ میلیون اصله انواع نهال در استان تولید و در بین مردم، دستگاه ها و نهادهای استان قرار خواهد گرفت، گفت: حفاظت از ذخیره گاه های جنگلی استان سطحی معادل ۱۵ هزار هکتار از رویشگاه های جنگلی کم نظیر در استان شناسایی و مورد حفاظت قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: انجام ممیزی مرتع در سطح ۵۰ هزار هکتار، مدیریت چرای دام ۱۰۰ هزار هکتار و تهیه طرح مرتعداری بیش از ۵ هزار هکتار از جمله فعالیت های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در راستای احیا و حفظ منابع طبیعی استان بوده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام یادآور شد: استان ایلام  در بحث آبخیزداری دارای ۲ حوزه اصلی ( بر اساس تقسیمات جاماب)، ۹ حوز فرعی، ۱۹ زیر حوزه اصلی و ۲۵ زیر حوزه فرعی است.
احمدی با بیان اینکه امسال کاداستر اراضی ملی (منابع طبیعی) استان به اتمام می رسد، خاطرنشان کرد:  تاکنون از کل مساحت استان ۲۰۵۴۹۸۹ هکتار بالغ بر ۱۹۵۶۷۴۸ هکتار نقشه کاداستر تهیه و در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک استان جهت تثبیت مالکیت در سامانه کاداستر کشور قرار گرفته است.