نقش مهم معتمدان و ریش سفیدان در کاهش جرم و آسیب

 رئیس پلیس پیشگیری ایلام از همکاری و تعامل بیش از ۶۵۰ معتمد در سطح استان با پلیس در زمیته صلح و سازش خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، سرهنگ مهرداد علی محمدی با اشاره به نقش مهم معتمدان و ریش سفیدان در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: بیش از ۶۵۰ معتمد در سطح استان با پلیس در زمینه صلح و سازش و حل و فصل دعاوی همکاری دارند.

وی با بیان اینکه پویایی و امنیت هر جامعه در گرو تعامل با شهروندان است،اظهار داشت: معتمدان و بزرگان با همکاری موثر و همه جانبه‌ای که با ماموران نیروی انتظامی دارند زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده اند.

رئیس پلیس پیشگیری ایلام تصریح کرد: ماموریت اصلی و مهم پلیس، تامین امنیت جامعه و مقابله با هر نوع نا امنی است که در این راستا همکاری مردم و ریش سفیدان در حل اختلافات محلی، نقش بسزایی در پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی دارد.

وی بیان کرد:معتمدان محلی را بازوان توانمند پلیس در افزایش احساس امنیت جامعه دانست و خاطرنشان کرد: معتمدان با توسعه آموزش‌های همگانی و دعوت مردم به کاربردی کردن هشدار‌های انتظامی می‌توانند نقش مهمی را در پیشگیری از جرایم را ایفا کنند.

وی در ادامه به تشکیل شورای معتمدین پلیس اشاره کرد و گفت:پلیس از نقش مهم معتمدان در کاهش جرم و آسیب در جامعه آگاه است و در این راستا با معرفی دبیران معتمد در شهرستان‌های سطح استان توانسته است بیش از ۶۵۰ معتمد و ریش سفید را در استان شناسایی و زمینه همکاری آنان را با پلیس فراهم کند.

سرهنگ علیمحمدی در پایان ضمن قدردانی از زحمات معتمدان در زمینه کاهش تشکیل پرونده‌ها بخصوص اختلافات خانوادگی و نزاع‌های دسته جمعی، گفت: ریش سفیدان در قالب دبیران صلح در جامعه همیشه یاری گر پلیس بوده و پلیس نیز از این اقدام در جهت کاهش جرائم در جامعه به خوبی استقبال می‌کند.