نفس ایلامیان به شمارش افتاده، قرار نیست برای این داستان تکراری، چاره ای بیاندیشید ؟! 

  ✍️ مریم چراغیان _ پایگاه خبری ایلامیان   یک روز خاکی دیگر هم گذشت و به نظر می رسد دوباره برگشته ایم به آن روزهایی که هر هفته باید منتظر باشیم خاک بر سرمان ببارد و نفسمان را تنگ کند و خیلی هایمان را راهی بیمارستان کند.   آنچه که خیلی نگران کننده است، […]

 

✍️ مریم چراغیان _ پایگاه خبری ایلامیان

 

یک روز خاکی دیگر هم گذشت و به نظر می رسد دوباره برگشته ایم به آن روزهایی که هر هفته باید منتظر باشیم خاک بر سرمان ببارد و نفسمان را تنگ کند و خیلی هایمان را راهی بیمارستان کند.

 

آنچه که خیلی نگران کننده است، اینست که به همت مسئولین قرار نیست هیچ اتفاق تازه‌ای رخ دهد و این روال ادامه خواهد داشت…

 

چند سوال مهم در خصوص حال و روز این روزهای ایلام ما،که به ذهنمان خطور کرده را مطرح میکنیم، شاید کسی وجدانش بیدار شد و در تلاش برای پیدا کردن پاسخ، قدمی برداشت :

 

۱- چه خبر از نمایندگان اولویت شناسی که مدام تصویر جلسات نمایشی و نامه های بی اثرشان به مسئولین را منتشر میکنند و منتظر اخبار درگوشی تصمیمات مدیران اجرایی هستند تا با یک توییت و یا درج خبر در کانالشان اعلام کنند که با پیگیری های من فلان اتفاق افتاد؟!

 

۲-چه خبر از نمایندگانی که مسیر وزارتخانه ها و سازمان های مرکزی را جهت انتصابات دلخواهشان صاف کردند؟!

مسیرتان که می خورد، لطفا در خصوص ریزگردها که چه عرض کنم،طوفان های عجیب خاک هم یک پیگیری کنید، به خدا جای دوری نمی رود!!

 

۳- چه اتفاقی افتاده که بعد از چند سال که خبری از ریزگردها نبود، حالا مجددا شاهد ورودشان هستیم؟ چه چیزی در این مدت تغییر کرده؟

 

۴- آیا برنامه عملی و موثری برای مقابله با این پدیده ناخوشایند وجود دارد؟ اگر وجود دارد رسما با جدول زمان بندی و ردیف اعتبارات اعلام کنید.

 

۵- مردم ایلام در استان محرومی زندگی میکنند که بیکاری، توسعه نیافتگی شهرها، وضعیت نامناسب راه ها و جاده ها، وضعیت نامناسب و هزاران هزار مشکل دادشان را درآورده است،این هوای آلوده و قوز بالاقوز، حق این مردم است؟!

 

۶_ ستاد ملی مقابله با ریزگردها قرار بود برای جلوگیری از معضل گردوخاک اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهد که این پدیده را کنترل کند، در حالی که اگر برنامه های آن ها در حد تدوین و ارائه آیین نامه و برآورد خسارت نمانده بود و به اجرای کامل ختم میشد نباید مجدد شاهد هجوم دوباره ریزگردها با این گستردگی به استان بودیم، کدام نماینده در طول مدت نمایندگی و یا کدام مسئولی پیگیر این جریان بوده است؟!

 

۷_ تا کی سر ها همچون کبک، در برف فرو می رود تا شاید ابر و باد و مه و خورشید و فلک، کاری برای مصیبت های ایلام انجام دهند؟!

 

و سوال ۸ – آیا این استان صاحب دارد؟! آیا نظارتی بر این تصمیمات بیشتر شبیه به شوخی مدیریت بحران در روزهای بحرانی وجود دارد؟!

 

 

امیدواریم به زودی، پاسخی برای این سوالات پیدا کنیم…