نصب ۱۲ دستگاه شتاب نگار در استان ایلام

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام از نصب ۱۲ دستگاه شتاب نگار برخط نسل جدید در سطح ۱۰ شهرستان استان ایلام خبر داد. عبدالله بهادری با بیان اینکه نصب دستگاه شتاب نگار برخط نسل جدید در اکثر شهر‌های مختلف استان نصب شده است، اظهار کرد: این دستگاه تنها در سطح ۲ شهرستان هلیلان و چوار نصب […]

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام از نصب ۱۲ دستگاه شتاب نگار برخط نسل جدید در سطح ۱۰ شهرستان استان ایلام خبر داد.

عبدالله بهادری با بیان اینکه نصب دستگاه شتاب نگار برخط نسل جدید در اکثر شهر‌های مختلف استان نصب شده است، اظهار کرد: این دستگاه تنها در سطح ۲ شهرستان هلیلان و چوار نصب نشده است که با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم دستگاه شتاب نگار برخط به زودی در سطح این شهرستان‌ها نیز نصب و راه اندازی می‌شود.
وی افزود: غیرمنتظره بودن زلزله و نداشتن آمادگی پیش از وقوع آن باعث می‌شود ویرانی‌ها و خسارات جانی و مالی فراوانی به بار بیاورد، آنچه در هنگام وقوع زلزله خطرآفرین است، پایدار نماندن ساختمان‌ها و سازه‌ها است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام رعایت اصول ایمنی در ساخت‌وساز‌ها را از عوامل کاهش خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی به خصوص زمین لرزه عنوان کرد و یادآور شد: تهیه نقشه مخاطرات زمین شناسی از وظیفه ذاتی وزارت راه و شهرسازی است و پس از آماده سازی آن به منظور تهیه طرح‌های شهری در اختیار ارگان‌های مربوطه قرار می‌گیرد.