نشست بازرس کل استان با ذیحسابان دستگاه های اجرایی

نشست بازرس کل استان با ذیحسابان دستگاه های اجرایی به گزارش خبر گزاری ایلامیان: جلسه تعاملی ذیحسابان با بازرس کل استان و همچنین رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به ریاست قدرت فیض الهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام و با حضور ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان، روز سه شنبه یازدهم خرداد ۱۴۰۰ […]

نشست بازرس کل استان با ذیحسابان دستگاه های اجرایی

به گزارش خبر گزاری ایلامیان:

جلسه تعاملی ذیحسابان با بازرس کل استان و همچنین رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به ریاست قدرت فیض الهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام و با حضور ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان، روز سه شنبه یازدهم خرداد ۱۴۰۰ در محل سالن جلسات اداره کل بازرسی استان ایلام تشکیل شد.

اصلانی، هدف اصلی از برگزاری این جلسه را ارتباط مستقیم با افراد تاثیر گذار و تعامل با مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطوح مختلف استان، جهت اثرگذاری بیشتر و به منظور بهبود وضعیت استان و تحقق رسالت های سازمانی دانست که به واسطه ی نشست‌ها و سهیم کردن همگان در امر نظارت، می‌توان در مسیر قانون قرار گرفت و از ظرفیتهای مختلف در جهت نظارت اجتماعی گام برداشت.

اصلانی، ذیحسابان را افرادی عالم و پاکدست و مسلط به قوانین عنوان کرد که به جهت دسترسی به آمار و اطلاعات دستگاه‌های اجرایی و هم اندیشی با مدیران می‌توانند ضمن نظارت کافی حین خرج، مشاوران مالی در کنار مدیران به جهت پیش برد اهداف دستگاه‌های اجرایی باشند.

وی با توجه به حجم بالای فعالیت های ذیحسابان در دستگاههای اجرایی ،از آنان خواست تا با برگزاری به موقع مناقصات و انجام به موقع کارها ، از بروز احتمالی خطا و تخلف پیشگیری کنند .

 

بازرس کل استان گفت : اگر یک دستگاه اجرایی موفق عمل می کند، حتما در کنار مدیر آن دستگاه، ذیحساب توانمند و موفقی قرار دارد.

در ادامه فیض الهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام ضمن تشکر از بازرس کل استان، برای تشکیل جلسه به منظور همسو کردن و تعامل بین دستگاه های اجرایی و نظارتی، تکرار این جلسات را بسیار مفید و ارزشمند دانست.

فیض اللهی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل امور اقتصادی و دارایی در سال ۹۹ و همچنین دو ماهه سال جاری، به رشد درآمد ها در سال ۹۹ اشاره و از دستگاه‌های امنیتی به منظور جلوگیری از فرارهای مالیاتی که به رشد درآمدهای استان کمک شایانی نموده اند، تشکر کرد.

فیض الهی در ادامه بحث مولد سازی و املاک مازاد اشاره و همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و همچنین حمایت سازمان بازرسی را در شناسایی و ثبت املاک در سامانه بسیار مهم عنوان کرد .

فیض الهی گزارشی از وضعیت خودروهای دولتی و مجوز اسقاط و خرید و فروش را ارائه و در خصوص حساب‌های دولتی نیز به مسدود نمودن حساب های سنتی و افتتاح حساب های جدید نزد بانک مرکزی به منظور تسهیل در انجام امور بانکی و الکترونیکی نمودن امور بانکی و عدم مراجعه حضوری به خزانه توضیح داد.

فیض الهی ، حضور نماینده اقتصادی و دارایی را در شورای نظارتی استان ، به منظور نظارت دقیق و انتقال مشکلات ذیحسابان در شورای نظارتی استان لازم دانست .

 

وی در پایان گفت : به منظور عدم خاتمه پیمان از طرف پیمانکار در پروژه ها و به منظور تسریع در اتمام پروژه‌های نیمه تمام و با رعایت قانون و صرفه وصلاح دولت، تدابیری اندیشیده شود که توسط پیمانکار قبلی پروژه به اتمام برسد.

قیصوری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز ضمن تشکر از بازرسی محترم کل استان به خاطر تشکیل جلسه و کمک به هم‌افزایی برای توسعه کشور و جلوگیری از هدر رفت و استفاده بهینه از منابع ،نقطه نظرات خوب و پیشنهادات سازنده مسئولین را کمک به پیشبرد اهداف سازمانی دانست .

قیصوری با اشاره به بحث انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت : وظیفه ما شرکت در انتخابات و ترغیب مردم جهت شرکت در سرنوشت ایران اسلامی و همچنین نظارت کافی به منظور عدم استفاده از امکانات دولتی در تبلیغات انتخاباتی می باشد.

وی نقش ذیحسابان را در بحث نظارت و تهیه و تنظیم و اجرای بودجه ،تامین اعتبار (در راستای اهداف قانون و جلوگیری از انحرافات مالی) درخواست وجه و تطبیق با قوانین ، به خصوص با توجه به حجم عظیم فعالیت ها در دستگاههای اجرایی مهم و حساس دانستند.

قیصوری با اشاره به اینکه هر شخصی بنابر اختیاراتش مسئولیت دارد و این امر بایستی در دستور کار قانون‌محاسبات قرار گیرد ،تا همه مسئولیت ها متوجه مقام مافوق نشود، افزود: امر نظارت را در شرایطی که محدودیت منابع وجود دارد بسیار حساس خواهد بود .

قیصوری اصلاح و بهبود برنامه‌ها را از وظایف حوزه نظارت دانست که با پیشنهادات سازنده ی خود می توانند در اصلاح و بهبود برنامه ها تاثیرگذار باشند .

وی در بحث ثبت ساختمان‌های دولتی در سامانه گفت: اگر ساختمانی در سامانه ثبت نشود ،هزینه نگهداری هم به آن تعلق نمیگیرد .