نشستی در راستای تلاش برای توسعه ایلام و لرستان

در دیدار استانداران ایلام و لرستان بر برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت ها از جمله راه ، مراودات فرهنگی و استفاده از ظرفیت اربعین برای خدمت رسانی به زائران اربعین تاکید شد. استاندار ایلام با اشاره به افزایش مراودات فرهنگی و اقتصادی ایلام و لرستان گفت:لرستان بعنوان یکی از استان های معین در موضوع اربعین […]

در دیدار استانداران ایلام و لرستان بر برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت ها از جمله راه ، مراودات فرهنگی و استفاده از ظرفیت اربعین برای خدمت رسانی به زائران اربعین تاکید شد.

استاندار ایلام با اشاره به افزایش مراودات فرهنگی و اقتصادی ایلام و لرستان گفت:لرستان بعنوان یکی از استان های معین در موضوع اربعین در پروژه های راهسازی در محور ایلام -مهران در محدوده کنجان چم و همچنین در مرز مهران در حال مشارکت است.

بهرام نیا افزود:بنا داریم تا گره و معضل ترافیک اصلی در این محدوده به طول هفت کیلومتر را با چهار خطه کردن مسیر برطرف کنیم.

بهرام نیا در خصوص اهداف این نشست گفت:لرستان و ایلام از آداب و رسوم و فرهنگ مشترکی برخوردار هستند که این مهم می تواند در راستای توسعه همه جانبه بخصوص در ایام اربعین بسیار ارزشمند باشد.

استاندار لرستان نیز با تبریک سالروز آزادسازی مهران گفت: مرز جغرافیایی میان استان های ایلام و لرستان نه تنها خللی در روابط دوستانه میان مردم و مسئولان دو استان ایجاد نکرده بلکه اشتراکات فرهنگی و قومی فراوان باعث روابط خوب و مثبت بین مردم دو استان شده است.

فرهاد زیویار افزود:در یک مقطع یکماهه حدود ۲۰۰ هزار نفر زائر از استان لرستان وارد استان ایلام می شوند و ما برای خدمات دهی به زائران باید پای کار باشیم .

وی در پایان با قدردانی از استاندار ایلام به منظور اختصاص سه هزار متر زمین به استان لرستان برای ایام اربعین گفت:امید است این همکاری بصورت دوجانبه در سایر موضوعات از جمله بازرگانی،مرز و مناسبت های استانی ،ملی و بین المللی مورد توجه قرار بگیرد.

استان لرستان یکی از استان های معین در آئین معنوی اربعین انتخاب شده است.