نجات هزار و ۷۰۰ مسافر گرفتار شده در برف در ایلام

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: نجاتگران این جمعیت دیروز پس از اعزام به مناطق برفگیر با رهاسازی خودروهای گرفتار در برف بیش از هزار و ۷۰۰ مسافر حادثه دیده را نحات دادند. علی اصغر علی اکبری گفت : امدادگران و نجاتگران این جمعیت دیروز با آغاز بارش برف، ۴۸۶ خودرو گرفتار در برف […]

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: نجاتگران این جمعیت دیروز پس از اعزام به مناطق برفگیر با رهاسازی خودروهای گرفتار در برف بیش از هزار و ۷۰۰ مسافر حادثه دیده را نحات دادند.

علی اصغر علی اکبری گفت : امدادگران و نجاتگران این جمعیت دیروز با آغاز بارش برف، ۴۸۶ خودرو گرفتار در برف محورهای ارتباطی این استان را رهاسازی کردند.

وی افزود: نجاتگران این جمعیت پس از اعزام به مناطق برفگیر با رهاسازی این تعداد خودرو گرفتار در برف به بیش از یک هزار و ۷۰۰ مسافر حادثه دیده امدادرسانی کردند.

علی اکبری گفت: در پی بارش برف دیروز ۲۵ تیم امدادی هلال احمر در محورهای ایلام به چوار، چوار به ایوان، ایوان به اسلام آباد گردنه قلاجه، ایلام به چرداول، ایلام به تنگه ارغوان، ایلام به دره شهر محدوده مله پنجاب و پاکل، ملکشاهی به ایلام، ملکشاهی به میمه، ملکشاهی به مهران، دهلران به میمه، سیروان به ایلام، چرداول به چهارمله و آبدانان به دره شهر گردنه کبیرکوه مستقر شده و خدمات امدادی را به حادثه دیدگان ارائه کردند.

وی از کمک امدادگران و نجاتگران هلال احمر به ۴ خانوار روستایی گرفتار در برف در مناطق روستایی شهرستان ملکشاهی خبر داد و گفت: علاوه بر امدادرسانی به این خانواده، اقلام امدادی شامل پتو، موکت و نایلون پوششی بین آنها توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: دیروز همچنین یک زن باردار توسط امدادگران و نجاتگران این جمعیت از برف و کولاک در روستای سرتنگ شهرستان ایوان نجات و به مرکز درمانی منتقل شد.

علی اکبری عنوان کرد: همچنین یک نفر که بر اثر تصادف دو خودروی پژو و پراید در مسیر سه راهی کارزان مصدوم شده بود توسط نجاتگران هلال احمر به مراکز درمانی انتقال داده شد.

وی افزود: ندای امداد ۱۱۲ هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان است و نیروهای جمعیت هلال احمر استان ایلام در حوادث مختلف آماده امدادرسانی به هموطنان هستند.