نبود مراکز قلب و ناباروری خلاء درمانی مهمی در ایلام به شمار می رود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: نبود مراکز تخصصی قلب و ناباروری یک خلاء درمانی و بیانگر محرومیت استان در حوزه بهداشت و درمان به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل ۱۵ خرداد اظهار داشت: نهادهایی مانند ۱۵ خرداد برای رفع یا کاهش محرومیت استان پای کار باشند.

وی افزود: آمارهای ارائه شده در خصوص بیکاری و اشتغال استان با واقعیت و وضعیت ایلام همخوانی و سازگاری ندارد و چنین آمارهایی موجب بدبینی و بی اعتمادی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار ادامه داد: امروزه بحث جوانی و ازدیاد جمعیت یکی از مسائل مهم کشور است که پرداختن به این موضوع مهم به هم افزایی همه دستگاه های اجرایی نیاز دارد.

وی ادامه داد: حمایت معیشتی و حل مشکلات خانواده‌ها برای فرزندآوری از جمله اقدامات قابل تقدیر بنیاد ۱۵ خرداد است ولی این بنیاد به حوزه های فرهنگی نیز باید توجه کند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: باید از اقدامات صورت گرفته توسط بنیاد ۱۵ خرداد در استان ایلام اطلاع رسانی شود و این بنیاد باید به مسائل و محرومیت های استان توجه ویژه داشته باشد.

وی تاکید کرد: ترویج فرزندآوری اقدامات زیرساختی و تبلیغاتی می خواهد و برای ایجاد انگیزه در بین خانواده ها به منظور افزایش فرزندآوری، باید از زبان هنر و فرهنگ استفاده شود.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه فرزند آوری نیازمند فرهنگ سازی در سطح جامعه است، افزود: باید این مساله توسط نخبه ها بررسی و از زبان هنر برای این مساله استفاده کرد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه نقش و تحکیم اعضای یک خانواده جوامع غربی بسیار کمرنگ شده است، گفت: باید با زبان هنر واقعیت های گسست و انحطاط فرهنگی غرب بیان شود.

وی یادآور شد: باید تمام خدمات و اقدامات انجام شده دارای پیوست فرهنگی و آموزشی باشند تا جامعه از تبعات غفلت فرهنگی دچار آسیب نشود.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: استان ایلام دارای ظرفیت های بزرگی در زمینه های مختلف از جمله اربعین است و بنیاد ۱۵ خرداد برای تامین خدمات مورد نیاز زائران از نظر اسکان، پذیرایی و به ویژه مسائل فرهنگی نظیر معرفت افزایی زائران، فرهنگ و آداب زیارت ورود جدی کند.