ناوگان حمل و نقل مسافری استان ایلام بازسازی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از جذب ۹۷ درصدی تسهیلات تبصره ۱۸ ویژه بازسازی ناوگان حمل و نقل برون شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان،

سید زاهدین چشمه خاور اظهار کرد: امسال با پیگیری‌های مستمر، موفق به جذب بیش از ۹۷ درصد تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ ویژه بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری اتوبوس و مینی‌بوس شده ایم.

وی گفت: این امر با هدف اجرای ابلاغیه سازمان متبوع در خصوص دستورالعمل اجرای جزء یک تا ۹ بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور با موضوع بازسازی ناوگان فرسوده اتوبوس ومینی‌بوس و با توجه به حجم بالای فرسودگی ناوگان عمومی در استان انجام می‌پذیرد.

چشمه خاور تشریح کرد: با توجه به تشکیل جلسات متعدد با صنوف و کارشناسان مرتبط و اطلاع‌رسانی به مشمولان طرح دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ از طریق سامانه با تصویب کمیته استانی تعداد ۲۰ دستگاه ناوگان اتوبوس به مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی و به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام خاطرنشان کرد: با توجه به فرسودگی ناوگان مینی‌بوس استان، همه تلاش خود را برای کمک به فعالان این بخش در زمینه بازسازی ناوگان به‌کار خواهیم بست.