ممنوعیت خروج کالا‌های اساسی همراه زائران از مرز مهران

مدیر کل گمرکات استان ایلام گفت: زائران از همراه داشتن هرگونه کالای اساسی هنگام خروج از مرز مهران خودداری کنند. روح‌الله غلامی با اشاره به آمادگی کامل گمرکات استان برای خدمت رسانی به زوار عتبات عالیات، گفت: با توجه به حذف ویزا و اعزام زائران در قالب کاروان‌های حج و زیارت از مرز مهران، کاروان‌های […]

مدیر کل گمرکات استان ایلام گفت: زائران از همراه داشتن هرگونه کالای اساسی هنگام خروج از مرز مهران خودداری کنند.

روح‌الله غلامی با اشاره به آمادگی کامل گمرکات استان برای خدمت رسانی به زوار عتبات عالیات، گفت: با توجه به حذف ویزا و اعزام زائران در قالب کاروان‌های حج و زیارت از مرز مهران، کاروان‌های زیارتی و زائران در صورت همراه داشتن کالا‌های اساسی هنگام خروج از مرز با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: خروج سایر اقلام خوراکی نیز به دلیل این که جنبه تجاری پیدا می‌کند از قسمت مسافری ممنوع است و مسئولان کاروان‌ها بایستی با رعایت این موضوع، ضمن جلوگیری از معطلی خود و زوار، موجب تسریع در حرکت کاروان‌ها شوند.

مدیرکل گمرکات استان در پایان گفت: تمام تمهیدات لازم در مرز بین المللی مهران برای زائران تدارک دیده شده تا سفر معنوی خود را به سهولت انجام دهند.

براساس توافق بین دو کشور ایران و عراق، قرار است امسال روزانه ۲ هزار ۵۰۰ نفر زائر از مرز‌های زمینی مهران و شلمچه عازم سفر به کشور عراق شود.