مقاومت وزارت نفت در انتقال شرکت نفت و گاز به استان ایلام

پیگیری طرح استقلال شرکت نفت گاز ایلام مورد تاکید نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار دارد. سارا فلاحی با اشاره به اهمیت استقرار شرکت نفت و گاز ایلام گفت: یکی از مطالبات جدی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تاسیس شرکت بهره برداری نفت و گاز ایلام است. وی افزود:در جریان سفر اعضای کمیسیون […]

پیگیری طرح استقلال شرکت نفت گاز ایلام مورد تاکید نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

سارا فلاحی با اشاره به اهمیت استقرار شرکت نفت و گاز ایلام گفت: یکی از مطالبات جدی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تاسیس شرکت بهره برداری نفت و گاز ایلام است.

وی افزود:در جریان سفر اعضای کمیسیون انرژی به استان ایلام مشخص شد که ۹۵ درصد نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام وجود دارد اما بهره آن شامل مردم ایلام نمی‌شود.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع با تلاش نمایندگان در کمیسیون انرژی رای گرفت گفت: در جلسه کمیسیون انرژی، متاسفانه کارشناس وزارت نفت در جلسه حضور نداشتند و بدون دلیل و صرفا به واسطه ترس از افرادی که رانت دارند و کاملا مبتنی بر تبعیض و ناعدالتی در برابر عملیاتی شدن این شرکت قرار گرفته است.

فلاحی در ادامه گفت: نمایندگان استان بارها از طریق وزارت نفت در دولت قبل و دولت جدید پیگیر این مطالبه به حق مردم استان شده اند و انتظار داریم دولت انقلابی ، وزارت نفت را مجاب کند تا بر اساس کار کارشناسی و مبتنی بر عدالت این امر محقق شود.

وی در همین زمینه تصریح کرد : در دوران دفاع مقدس مردم مرزدار استان ایلام با تمام وجود از خاک کشورمان دفاع کردند و ۸ سال جنگیدند و امروز حق بزرگی بر گردن دولت دارند.

سارا فلاحی در پایان  گفت:از دولت انقلابی انتظار داریم مردم مناطق محروم را مورد توجه قرار دهد و با موافقت و استقرار شرکت نفت و گاز در استان ایلام زمینه توسعه همه جانبه در این استان مرزی را فراهم نماید.