معضل تهیه دارو در داروخانه‌های ایلام /لزوم چاره اندیشی مسئولان علوم پزشکی و غذا و دارو در استان

✍️پایگاه خبری ایلامیان این روزها کمبود و گرانی تعدادی از اقلام دارویی در بعضی داروخانه‌های استان مشهود است که این امر دلایل مختلفی دارد و این معضل، موجب شده بیماران برای یافتن داروهای خود نسخه‌به‌دست در داروخانه‌های استان و بعضا استان های همسایه سرگردان باشند. مخاطبان بسیاری، روزانه پیام های متعددی به ایلامیان ارسال کرده […]

✍️پایگاه خبری ایلامیان

این روزها کمبود و گرانی تعدادی از اقلام دارویی در بعضی داروخانه‌های استان مشهود است که این امر دلایل مختلفی دارد و این معضل، موجب شده بیماران برای یافتن داروهای خود نسخه‌به‌دست در داروخانه‌های استان و بعضا استان های همسایه سرگردان باشند.

مخاطبان بسیاری، روزانه پیام های متعددی به ایلامیان ارسال کرده و از کمبود دارو و اقلام دارویی در استان گلایه مندند.

آنها می گویند؛ اگر این روزها گذرتان به داروخانه‌ها افتاده باشد، تقریباً یک یا دو قلم داروی نوشته شده در نسخه موجود نیست.

گاهی برخی افراد از متصدی داروخانه می‌خواهند تا تعدادی از داروها را از لیست نسخه آن‌ها خارج کند یا نمونه مشابه داخلی آن را به آن‌ها پیشنهاد دهد.

کمبود و البته گرانی اقلام دارویی، یکی از مشکلاتی است که امروز بیماران با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

این کمبودها و گرانی، شامل اقلام پزشکی و دارویی پرمصرف تا داروهای بیماران تنفسی،اعصاب و روان، ناباروری و صعب‌العلاج می‌شود که البته این وضعیت دلایل مختلفی همچون تحریم‌ها و حذف ارز ترجیحی و وضعیت توزیع دارو دارد.

می طلبد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و غذا و دارو در استان نسبت به احصاء مشکلات و تامین دارو در داروخانه ها، اهتمام لازم را بعمل آورده و مشکل جدیدی را علاوه بر رنج بیماری، به مشکلات بیماران این استان نیفزایند.