معرفی بیش از هزار نفر از متقاضیان تسهیلات مسکن روستایی به بانک

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام گفت: از مجموع ٢ هزار سهمیه واحد مسکونی استان، هزار و ۳۰۰ نفر از متقاضیان مسکن روستایی جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانک‌ها معرفی شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حبیب اله محبی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد متقاضیان تسهیلات مسکن روستایی ایلام به بانک‌ها معرفی شده اند گفت: از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خانه دار کردن افراد فاقد مسکن در روستا‌ها با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه است.

وی افزود: سود و کارمزد این تسهیلات قرض الحسنه برای روستاییان و شهر‌های زیر ٢۵ هزار نفر جمعیت ۵ درصد است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام ضمن اشاره به اینکه از ٢ هزار واحد سهمیه استان هزار و ۳۰۰ نفر از متقاضیان را به بانک‌های عامل معرفی کرده ایم و برای معرفی دیگر متقاضیان منتظر ابلاغ بانک‌ها هستیم، تصریح کرد: سهمیه سال جاری دو هزار واحد مسکن روستایی قطعی است که با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر استاندار احتمال افزایش آن به ۴ هزار واحد مسکن محتمل است.

وی در ادامه بیان کرد: سقف پرداخت به هر واحد مسکونی ۲۰۰ میلیون تومان به صورت ۵ درصد و قرض الحسنه خواهد بود.

محبی ضمن تاکید به متقاضیان بدون مسکن و زمین و مزدوجین جوان در سطح روستا‌ها مطرح کرد: زمین‌هایی از منابع طبیعی به استناد قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن پس از طراحی و قطعه بندی در اختیار متقاضیان واجد الشرایطین همان روستا بر اساس شرایط و دستور العمل‌های خاص قرار می‌گیرد.