مصالحه ۸۰ درصدی پرونده ها‌ی ارجاعی به کلانتری‌های ایلام 

معاون فرهنگی، اجتماعی فرماندهی انتظامی ایلام با اشاره به اینکه تعداد پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی ۸ هزار و ۴۶ پرونده بوده است، گفت: از این تعداد ۸۰ درصد پرونده‌ها منجر به مصالحه شده است.

به گزارش ایلامیان، سرهنگ فرزاد یاسمی اظهار داشت: تعداد پرونده‌های ورودی به کلانتری‌های استان در نیمه اول سال جاری تعداد ۱۲ هزار و ۹۳۲ پرونده بوده که از این تعداد ۸ هزار و ۴۶ پرونده به دوایر مددکاری اجتماعی ارجاع داده شده است که با تلاش مشاوران و مددکاران کلانتری‌های سطح استان تعداد ۶ هزار و ۳۳۲ پرونده معادل ۸۰ درصد پرونده‌های ارجاعی منجر به مصالحه شده است.

وی با بیان اینکه پیشگیری از جرائم از اولویت‌های پلیس است، افزود: حضور مشاوران و ارائه کارگاه‌های آموزشی در مدارس، مساجد و اصناف به حل مشکلات و افزایش آگاهی آنان در رابطه با مسائل اخلاقی، کنترل خشم و ارائه هشدار‌های انتظامی کمک بسیاری خواهد کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی فرماندهی انتظامی ایلام مطرح کرد: رسیدگی به جزئیات پرونده‎ها در کلانتری‌ها صورت می‌گیرد که با بهره گیری از مشاور و مددکار اجتماعی ارجاع پرونده به سایر دوایر کلانتری و دستگاه قضایی نیز کاهش می‌یابد و در کنار آن از وقوع بسیاری از جرائم نیز پیشگیری می‌شود.

وی یادآور شد: مرکز مشاوره آرامش و دوایر مددکاری اجتماعی کلانتری‌های استان در موضوعات خانوادگی، حقوقی و نزاع و درگیری و سایر موضوعات مبتلا به جامعه آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به شهروندان می‌باشد. 

سرهنگ یاسمی به معرفی سامانه پلیس پاسخگو مرکز مشاوره آرامش، اشاره کرد و گفت: همشهریان ایلامی می‌تواند با تماس با شماره ۰۹۶۵۸۰ از خدمات مشاوره تلفنی این مرکز نیز استفاده کنند.