مشترکان ایلامی انشعابات آب و فاضلاب را از یخ زدگی محافظت کنند

شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با صدور اطلاعیه‌ای از مشترکان این شرکت خواست، انشعابات و تاسیسات آبرسانی خود را از یخ زدگی محافظت کنند. در این اطلاعیه آمده است: با توجه به بارش برف در سطح استان و کاهش محسوس دما، احتمال یخ زدگی لوله‌های آب و کنتور‌های منازل وجود دارد به همین جهت […]

شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با صدور اطلاعیه‌ای از مشترکان این شرکت خواست، انشعابات و تاسیسات آبرسانی خود را از یخ زدگی محافظت کنند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به بارش برف در سطح استان و کاهش محسوس دما، احتمال یخ زدگی لوله‌های آب و کنتور‌های منازل وجود دارد به همین جهت مشترکان باید اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از یخ زدگی این تاسیسات انجام دهند.

در این اطلاعیه راه کار‌های قابل انجام برای جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آبرسانی، عایق کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی و یا قراردادن کیسه‌ای پر از خاک اره و کاه در محفظه کنتور و عایق بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان عنوان شده است.

شرکت آبفای استان ایلام از مشترکین خواسته است، در این ایام که هوا یخبندان است از ریختن آب داغ یا آب گرم بر روی کنتور و یا روشن کردن آتش در حوضچه کنتور برای باز شدن یخ زدگی خودداری همچنین هنگام بروز هرگونه حادثه در خصوص انشعابات آب، مراتب را به مرکز ارتباطات مردمی (۱۲۲) اعلام کنند.

۲۱۰ هزار مشترک آب و فاضلاب شهری و روستایی در استان ایلام وجود دارد.