مرز‌های زمینی برای تردد زوار عتبات عالیات باز نیست

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه مرز‌های زمینی برای تردد زوار عتبات عالیات بسته است، گفت: رایزنی برای تردد بدون ویزا در مرز‌ها ادامه دارد. سید مجید میراحمدی در ستاد اربعین استان ایلام در مهران اظهار داشت: احتمال لغو روادید برای سفر زمینی به عراق در نیمه شعبان وجود دارد که در این […]

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه مرز‌های زمینی برای تردد زوار عتبات عالیات بسته است، گفت: رایزنی برای تردد بدون ویزا در مرز‌ها ادامه دارد.

سید مجید میراحمدی در ستاد اربعین استان ایلام در مهران اظهار داشت: احتمال لغو روادید برای سفر زمینی به عراق در نیمه شعبان وجود دارد که در این صورت باید تمهیدات لازم اتخاذ شود و اگر روادید برداشته شد، به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مهران کانون اصلی اربعین در کشور است و باید تمامی تمهیدات لازم برای کنگره اربعین در این استان اتخاذ شود افزود: با توجه به ورود اربعین به فصل تابستان ۶ هزار متر مربع سایبان برای مرز مهران جوابگو نیست و باید این عدد افرایش یابد.

معاون وزیر کشور و رییس ستاد اربعین مرکزی کشور ادامه داد: برای کنگره اربعین ۱۴۰۱ نیروی انتظامی با ظرفیت ملی خود وارد شهرستان مهران می شود تا بتوانیم شاهد نظم و امنیت در این شهرستان باشیم.

میراحمدی تاکید کرد: اگر تمامی تمهیدات برای اربعین سال ۱۴۰۱ در مهران در نظر گرفته نشود، ممکن است با مشکلات جدی مواجه شویم و این مهم اهمیت کار جهادی و شبانه روزی در حوزه اربعین را دوچندان می کند.

وی تاکید کرد: گرم بودن هوا، برگزار نشدن کنگره اربعین در ۲ سال اخیر و همچنین غیرقابل پیش بینی بودن جمعیت سال آینده در مهران سه مساله مهم و چالش اربعین ۱۴۰۱ است که باید برای این سه مشکل تمهیدات و برنامه ریزی لازم اتخاذ شود.

رییس ستاد اربعین مرکزی کشور اضافه کرد: گرمای هوا در فصل تابستان تمامی برنامه ریزی حوزه اربعین را تحت تاثیر قرار می دهد که در راستا همه مسوولان پای کار باشند و از ظرفیت ملی هم استفاده کنیم.

میراحمدی تاکید کرد: در ۲ سال گذشته از انجام عملیات زیرساختی در حوزه اربعین غافل شدیم که برای جبران آن باید عملیات عمرانی تسریع یابد.