مردم ایلام برای برگزاری باشکوه اربعین سنگ تمام گذاشتند

ایلام-استاندار ایلام گفت: مردم ایلام برای برگزاری باشکوه اربعین سنگ تمام گذاشتند.  حسن بهرام نیا روز یکشنبه در حاشیه بازدید میدانی از گمرک مهران اظهار کرد: امروز توفیقی شد که پس از برگزاری مراسم باشکوه اربعین و برچیده شدن مواکب، از تجهیزات و تاسیسات در پایانه مرزی مهران بازدید شود تا در راستای حفظ و […]

ایلام-استاندار ایلام گفت: مردم ایلام برای برگزاری باشکوه اربعین سنگ تمام گذاشتند.

 حسن بهرام نیا روز یکشنبه در حاشیه بازدید میدانی از گمرک مهران اظهار کرد: امروز توفیقی شد که پس از برگزاری مراسم باشکوه اربعین و برچیده شدن مواکب، از تجهیزات و تاسیسات در پایانه مرزی مهران بازدید شود تا در راستای حفظ و صیانت از امکانات ایجاد شده که همه متعلق به بیت المال است تمهیدات لازم بعمل آید.

وی در ادامه گفت: بعد از پایان اربعین، متولی اصلی حفاظت و نگهداری اموال و تجهیزات اربعین پس از ثبت و ضبط در وهله نخست فرمانداری و دستگاه‌های مرتبط است.

وی افزود: امروز طی بازدید انجام شده بخشی از اموال و تجهیزات حوزه اربعین جمع آوری شده بود و بخشی هم نیاز به ساماندهی دارد.

استاندار ایلام در ادامه گفت: تمامی آبسردکن‌ها و کولرهایی که خراب است باید به محل اولیه و مرکز انتقال داده شود.

وی با قدردانی از همه دست اندرکاران حوزه اربعین، گفت: مردم استان ایلام میزبانی شایسته بودند و مدیران استان برای برگزاری باشکوه اربعین بیشترین اهتمام داشتند.

بهرام نیا با بیان اینکه تردد زوار از مرز مهران را همچنان شاهد هستیم، گفت: شب گذشته چندین هزار زائر از مرز مهران وارد کشور شدند که این مهم می‌طلبد ما بصورت تمام وقت نظارت بر پایانه‌ها در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: نظارت بر قیمت‌ها و نظارت بر انتقال زوار در کمترین زمان ممکن همچنان در دستور کار است و نیاز به بازرسی دقیق داریم و نظافت پایانه‌ها نیز در دستور کار است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره توفیقات حاصله در حوزه صادرات از مرز مهران، گفت: صادرات از نظر ترانزیت، وزنی و ارزشی رشد قابل ملاحظه داشته است.

وی با قدردانی از تلاش‌های مدیرکل گمرک استان، گفت: لازم است تحول کیفی از نظر حفظ بهداشت، نظم و انضباط، کوتاه کردن دست دلال‌ها و واسطه گرها و ساماندهی گمرک در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: باید تحول عظیمی در گمرک شاهد باشیم در این راستا لازم است آب خنک مهیا، محل استراحت برای رانندگان ایجاد و نظافت عمومی در داخل گمرگ در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد.

استاندار ایلام در پایان گفت: عبور بیش از ۴ هزار کامیون حامل مواکب در این ایام شلوغ اربعین اقدام بزرگی بود که جای قدردانی دارد.