مردم ایلام با پایداری بی سابقه خود تاریخ نوینی را در کشور ساخته اند

به گزارش ایلامیان،معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت:مردم ایلام در طول جنگ تحمیلی سختی‌هایی زیادی متحمل شدند و با پایداری بی سابقه خود تاریخ نوینی را در کشور ساخته اند. محمدسبحان حسنی در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: مردم استان با وجود بمباران مداوم هوایی، آواره کوه‌ها شدند و زنان با حمایت […]

به گزارش ایلامیان،معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت:مردم ایلام در طول جنگ تحمیلی سختی‌هایی زیادی متحمل شدند و با پایداری بی سابقه خود تاریخ نوینی را در کشور ساخته اند.

محمدسبحان حسنی در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: مردم استان با وجود بمباران مداوم هوایی، آواره کوه‌ها شدند و زنان با حمایت از پشت جبهه‌ها پای کشور خود ایستاده اند.
وی افزود: پیروزی ملت ایران به برکت دستاورد‌های بیشمار دفاع مقدس و حاصل رشادت، جسارت، ازخودگذشتگی، نوآوری، ابتکار، خوداتکایی و خودباوری رزمندگان بود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با اشاره به اینکه تقدیم سه هزار شهید در این مسیر نشان از ارادت این مردم به امام، ولایت و کشور دارد، اضافه کرد: سه هزار شهدای استان سند روشنی از حضور مردم ایلام در هشت سال دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: استان ایلام با وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق، رزمندگان آن علاوه بر دفاع از این مرز گسترده در دیگر جبهه‌های جنوب و غرب نیز از کشور دفاع کردند.
حسنی تاکید کرد: ابتکارات نظامی ایران در جنگ تحمیلی در همه دنیا جدید و نوآورانه بود که هنوز هم بعد از سال‌ها از پایان جنگ، در کشور‌های مختلف مورد تحلیل قرار گرفته و حتی برخی کشور‌ها از ابتکارات و نبوغ ایرانی استفاده و به موفقیت‌هایی نیز دست پیدا کرده‌اند.
وی با بیان اینکه تدوین و تبیین افتخارات دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان یک رسالت خطیر است، تاکید کرد: هنرمندان، اصحاب رسانه و نویسندگان در این راستا وظیفه‌ای بسیار موثر و سنگین بر عهده دارند.
حسنی مطرح کرد: دشمنان در صدد مخدوش کردن افتخارات ملت ایران در دوران دفاع مقدس و کمرنگ کردن دستاورد‌های انقلاب اسلامی هستند چرا که از پیشرفت و اقتدار ایران اسلامی به شدت واهمه دارد.
معاون استاندار ایلام در ادامه با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی به مانند زلزله‌ای سهمگین در دنیا علیه مستکبران عالم بود، اعلام کرد: و اکنون ایران اسلامی با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی با وجود تهدیدها، فشار‌ها و تحریم‌ها، اما با بهره گیری از رهنمود‌های خردمندانه مقام معظم رهبری که به همه حوزه‌ها و مسائل داخلی و خارجی اشراف دارد و همراهی و استقامت مردم همچنان مقتدرانه به پیش می‌رود.
وی یادآور شد: امروز ایران اسلامی به مدد دستاورد‌های دفاع مقدس در حوزه‌های گوناکون علمی و امنیتی، چون هوا، فضا، زمین و دریا به اقتدار رسیده است و نباید نسل کنونی و نسل‌های بعد فریب تبلیغات سوء دشمن را بخورند و از گذشته پرافتخار خود دور بمانند.