مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام:

مراحل پایانی اجرای پروژه فیبرنوری شهر ایلام

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام گفت: ظرفیت‌های لازم برای ارائه خدمات گسترده فیبر نوری در سطح شهر ایلام آماده شده و در مراحل پایانی است.

به گزارش ایلامیان، عباس بیرامی اظهار داشت: ایلام از نخستین استان‌های کشور بود که نهضت جهادی مراحل پایانی اجرای پروژه فیبرنوری شهر ایلامتوسعه فیبر نوری در آن رقم خورد و برای این کار رایزنی‌های زیادی برای اجرایی شدن آن انجام گرفت.

وی با اشاره به مراحل پایانی اجرای بیش از ۱۵۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر ایلام تاکید کرد: بعد از پایان کنگره بزرگ اربعین، عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری در استان با جدیت تمام آغاز شده که تاکنون ۲۷ کیلومتر هوایی و ۱۳۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر ایلام اجرایی و در مراحل پایانی قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام از آمادگی کامل واگذاری پورت فیبر نوری به مردم، مغازه ها، کسب و کار‌ها و ادارات در سطح شهر ایلام خبر داد و یادآور شد: ظرف مدت ۲ هفته آینده اشتراک پذیری آغاز خواهد شد.

بیرامی در خصوص عملیات اجرایی فیبر نوری در سایر شهرستان‌ها نیز افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سایر شهرستان‌های استان هم در صورت آمادگی فرمانداران طی کوتاه‌ترین زمان ممکن آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: با آغاز توسعه فیبر نوری در ایلام به دنبال آن هستیم تا برای مشتریان این سرویس نیز خدمات و امکاناتی را فراهم کنیم تا مشترکان بتوانند راحت‌تر از فیبر نوری استفاده کنند.