مدیر کل بهزیستی ایلام از همکاری رسانه ها در نجات رها تقدیر کرد

‍ مدیر کل بهزیستی ایلام از مشارکت و همکاری رسانه های مختلف گروهی در نجات رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی که به اجبار به صیغه مردی ۴۴ ساله درآمده بود تقدیر کرد. زهرا همتی اظهار کرد: اهالی رسانه و خبرنگاران در این مساله براستی با درک مسوولیت اجتماعی شان وارد کار شدند و بدور از […]

مدیر کل بهزیستی ایلام از مشارکت و همکاری رسانه های مختلف گروهی در نجات رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی که به اجبار به صیغه مردی ۴۴ ساله درآمده بود تقدیر کرد.

زهرا همتی اظهار کرد: اهالی رسانه و خبرنگاران در این مساله براستی با درک مسوولیت اجتماعی شان وارد کار شدند و بدور از حاشیه پردازی در رهایی و نجات این کودک مشارکت کردند.

وی اظهار کرد: رسانه ها در این موضوع با بهره گیری صحیح از قدرت فضای مجازی اقدام به انتشار گسترده این موضوع کردند که بیانگر دغدغه مند بودن این افراد به رفع آسیبهای اجتماعی است.

وی اظهار کرد: رسانه ها به عنوان وجدان های بیدار جامعه و نمایندگان افکار عمومی در این مساله بخوبی قدرت تاثیرگذاری خود را در مسایل مختلف از جمله آسیبهای اجتماعی نشان دادند.

همتی همچنین از همکاری مضاعف تمامی مسوولان دلسوز، سازمان های مردم نهاد، افراد خیر و نیکوکار و اقشار مختلف مردم در حمایت از رها ی مظلوم تقدیر کرد.رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی است که به علت بدهی ۱۵۰ میلیون ریالی پدرش مجبور به ازدواج با مردی ۴۴ ساله شده بود.

پس از انتشار این خبر و بازتابهای گسترده آن در رسانه ها و فضای مجازی کشور، با مداخله بهزیستی و حکم دادستان استان روز گذشته صلاحیت نگهداری این کودک سلب و به بهزیستی تحویل و پدر و همسر این کودک نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با تماس تلفنی با مدیر کل بهزیستی ایلام از اقدام بموقع این سازمان در مساله کودک همسری رها تقدیر کرد.