مدیریت مصرف، تنها راه عبور از کمبود منابع آب و برق

این روز‌ها با اوج گیری فصل گرما و افزایش استفاده از وسایل سرمایشی، مدیریت انرژی در ساعات پیک مصرف، ضرورتی است که می‌تواند به پایداری شبکه و جلوگیری از اعمال خاموشی‌ها کمک کند. به گفته مسئولان شرکت توزیع برق استان ایلام مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت نکنند نسبت به قطع برق مصرفی توسط بازرسین […]

این روز‌ها با اوج گیری فصل گرما و افزایش استفاده از وسایل سرمایشی، مدیریت انرژی در ساعات پیک مصرف، ضرورتی است که می‌تواند به پایداری شبکه و جلوگیری از اعمال خاموشی‌ها کمک کند.

به گفته مسئولان شرکت توزیع برق استان ایلام مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت نکنند نسبت به قطع برق مصرفی توسط بازرسین این شرکت اقدام می‌شود.

در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد برق مصرفی مربوط به سیستم‌های سرمایشی و مصارف خانگی است که ضرورت دارد مشترکین نسبت به رعایت الگو‌های مصرف پای بند باشند تا با قطعی برق و خاموشی‌ها در روز‌های آینده مواجه نشوند.

خدایاری مدیر شرکت توزیع برق دره شهر با هشدار به پمپاژداران حاشیه رودخانه سیمره گفت: ایستگاه‌های آبرسانی حاشیه این رود همه روزه از ساعت دوازده ظهر تا ۱۷ عصر قطع می‌شوند.

سرویس به موقع سیستم های سرمایشی ، ایجاد سایبان برای کولر های آبی و خاموش کردن لامپ های اضافی از جمله نکات ساده ای است که می تواند در مصرف برق صرفه جویی کند.