مجموعه اقتصاد ؛ تکمیل کننده و حمایت کننده بخش های اقتصادی استان

‍ ‍ در نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه استان ایلام عنوان شد؛ مجموعه اقتصاد ؛ تکمیل کننده و حمایت کننده بخش های اقتصادی استان به گزارش ایلامیان و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ایلام در […]

‍ ‍ در نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه استان ایلام عنوان شد؛

مجموعه اقتصاد ؛ تکمیل کننده و حمایت کننده بخش های اقتصادی استان

به گزارش ایلامیان و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ایلام در دفتر نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام و با حضور کلیه اعضاء برگزار گردید.

در این نشست علی سایه میری با انتقاد از تهدیدات و برخی فشارهای غیر تخصصی موجود بر بدنه ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان، مجموعه واحدهای تابعه وزارت اقتصاد را تکمیل کننده و حمایت کننده بخش های حقیقی اقتصادی در استان دانست و از مجموعه وزارت اقتصاد به عنوان روان کننده سیاست‌گذاری‌ های اقتصادی در استان یاد کرد .
وی افزود: زیرساخت های استان باید با کمک مجموعه وزارت اقتصاد در استان تقویت شده و تمامی مشکلات ،نظرات و دغدغه های اقتصادی استان، تا جای ممکن از طریق ادارات تابعه برطرف گردد.

علی سایه میری در خصوص تکمیل فرم گزارش های نشست های مردمی نیز گفت: این روند طی دستوری از وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اطلاع داشتن از رخدادهای مهم اقتصادی به صورت هفتگی در کلیه استانها انجام می پذیرد و از مدیران ادارات تابعه درخواست می شود که با تکمیل فرم ها و گزارشات به موقع توسط روابط عمومی ها و ارسال به دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات تابعه جهت ارسال به وزارت، کمال همکاری را با این اداره کل انجام دهند.

رضا امیدی مدیر کل مالیاتی استان ایلام با اشاره به برگزاری نشست فعالین اقتصادی با حضور فعالین بخش خصوصی و تجار و بازرگانان در اتاق بازرگانی به پاسخگویی و ارائه راه حل های ارائه شده توسط اداره کل مالیاتی اشاره کرد و تداوم این نشست ها را امری ضروری دانست.

یوسفی قیاسی رئیس شورای هماهنگی بانک های استان ایلام نیز در این نشست، با اشاره به عملکرد این دستگاه،ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و منابع و مصارف بانک ها ، برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی و با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی را ضروری دانست.

مصطفایی مدیرکل گمرک استان ایلام نیز در این نشست به مشکلات مربوطه در این اداره کل در مهران و بازارچه این شهر اشاره کرد و دستورالعمل های جدید بسته بندی محصولات صادره از این مرز توسط تولیدکنندگان و صادرکنندگان را مورد بحث و بررسی قرار دارد.

وی از مدیران ادارات تابعه جهت بازدید از بازارچه مرزی چیلات و چنگوله جهت انعکاس مشکلات و شناسایی موقعیت این بازارچه ها دعوت کرد .

عیسی میرزایی مدیر بیمه ایران نیز از لینک نبودن بیمه ها با دستگاه های قضایی به عنوان معضل بزرگی در صنعت بیمه یاد کرد.

در پایان این نشست نیز علی آخی زاد معاون اقتصادی و دبیر شورای هماهنگی ادارات تابعه ضمن گزارش مصوبات جلسات پیشین ، بر هماهنگی و تشکیل جلسه مدیران حراست و روابط عمومی های ادارات تابعه تاکید کرد .