مجلس، اقتصاددان می‌ خواهد

رای دادن به متخصصان و اهل فن، یکی از بهترین راهها برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور به شمار می‌رود.

✍️ مریم چراغیان

 

با نزدیک شدن به پایان دوره مجلس یازدهم، انتقادات از عملکرد این مجلس به شدت افزایش یافته است.

 

یکی از انتقادات اصلی که به مجلس یازدهم وارد می‌شود، عملکرد ضعیف آن در حوزه اقتصاد است. تورم، بیکاری، فقر و نابرابری در این دوره از مجلس افزایش یافته و وضعیت اقتصادی مردم به شدت وخیم شده است.

 

گویا ، نمایندگان مجلس یازدهم به جای اینکه به فکر حل مشکلات اقتصادی کشور باشند، بیشتر درگیر ایجاد مسائل حاشیه‌ای و جنجالی بوده اند.

 

مجلسیانی که به گوش سرباز سیلی می زدند و پرونده حواله فیدیلیتی هایشان هنوز هم همانگونه در ذهن ما مفتوح است و البته برای خودشان بسته!

 

برخی از مجلسیان کنونی حتی آداب اولیه نشستن در جمع را هم نمی دانند و در جلسه (مطالبه گری مردمی) خلال دندان می کشند و هله هوله نوش جان می‌کنند.

 

مجلسیانی که صد تا صدتا سکه می گیرند و در آخرین روزهای کاری‌شان، گندهای متنوعی بالا می آورند و…

 

این موضوعات حاشیه‌ای که به عنوان نمونه ذکر شد، باعث شده‌ مردم احساس کنند نمایندگان مجلس به جای رسیدگی به مشکلات آنها، به فکر امورات خودشان هستند.

 

طی چند ساله ی اخیر، در استان ایلام نیز، مشکلات اقتصادی مردم به شدت افزایش یافته و تورم به بالای ۴۴ درصد رسیده و بیکاری نیز در آن به اوج رسیده است.

 

در این شرایط، عملکرد ضعیف مجلس یازدهم در حوزه اقتصاد باعث شده است که مردم این مجلس را ” مجلس اقتصاد نَزان” بدانند.

 

در شرایطی که ملت با مشکلات اقتصادی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، انتظار می رفت که نمایندگان مجلس به فکر حل این مشکلات باشند، اما عملکرد ضعیف مجلس یازدهم و دخالت بیجا در انتصابات، باعث شد آنها احساس کنند نمایندگان این مجلس به جای رسیدگی به مشکلاتشان ، به فکر بقای خود و به دست آوردن دل دور و بری هایشان هستند.

 

همین عملکرد ضعیف نمایندگان مجلس، باعث شده مردم، امید خود را به مجلس از دست بدهند و به این انتخابات هم دلسرد باشند.

 

نوبتی هم که باشد، وقت آن است این بار افراد متخصص و با تجربه در حوزه اقتصاد، مجلسی را تشکیل دهند که به فکر حل مشکلات اقتصادی باشند.

 

قطعاً با انتخاب کسانی که اقتصاد و توسعه را میشناسند، می توان تا حدود زیادی اطمینان حاصل کرد که نمایندگان مجلس،افرادی هستند که دانش و تجربه لازم برای حل مشکلات معیشتی، اقتصادی و یافتن مسیری برای برون رفت از چالش های مالی را دارا هستند.

 

متخصصان امور مالیه می توانند با بررسی دقیق وضعیت اقتصادی کشور، راهکارهای مناسبی برای حل مشکلات این حوزه ارائه دهند و با بررسی قوانین ناقص اقتصادی موجود، قوانینی را وضع کنند که به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کنند و با نظارت بر عملکرد دولت و بخش خصوصی، از سوء استفاده از منابع اقتصادی جلوگیری کنند.

 

بنابراین، رای دادن به متخصصان و اهل فن، یکی از بهترین راهها برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور به شمار می‌رود.

 

چنانچه علی رغم تمام ناملایمات قصد شرکت در انتخابات پیش رو را دارید، فارغ از جناح و ایل، با رای به اقتصاددان ها، آینده اقتصادی خود را رقم بزنید.