لغو نشست هم اندیشی روابط عمومی های استان، برای دومین بار /فاتحه ی روابط عمومی در استان را باید خواند

مدیران روابط عمومی استان ، این سربازان همیشه در صحنه بیش از دو سالست، جز در برخی نشست های استانداری به لطف کرونا، قدم به استانداری نگذاشته اند، مگر در مواردی که جلسات مهمی برگزار بوده و مدیرانشان را همراهی کرده اند.

✍️مریم چراغیان _ پایگاه خبری ایلامیان

صبح که می شود، کرکره ی کار و تلاش را قبل از همه ی کارکنان بالا می برند و آخرین نفری هستند که با چک کردن سایت ها، کانال ها و گروه ها و ارسال جوابیه به خبرنگاران، مردم و همکاران و گزارش به مدیر، خسته و با غرولند های خانواده، روز خود را به پایان می رسانند.

چپ و راست فرقی ندارد، چه دولت روحانی باشد، چه رئیسی، برای اهداف وزارتخانه و دستگاه و سازمانشان هرچه در توان دارند به کار می برند.

باز هم جای خوشحالیست که یک روز را به نام روز ارتباطات و روابط عمومی نام گذاری کرده اند تا انبوهی از تلاش و فعالیت را در یک جمله روزت مبارک خلاصه کنند تا شاید گوشه ای، هر چند کوچک از اقدامات آنان دیده شود.

مدیران روابط عمومی استان ، این سربازان همیشه در صحنه بیش از دو سالست، جز در برخی نشست های استانداری به لطف کرونا، قدم به استانداری نگذاشته اند، مگر در مواردی که جلسات مهمی برگزار بوده و مدیرانشان را همراهی کرده اند.

پس از دو سال عدم تقدیر و برگزارنشدن نشست و توجه به این قشر خاص و زحمتکش، برای دومین بار در طول دوران مدیریت جدید روابط عمومی استانداری، نشستی که قرار بود بهانه ای باشد برای تجلیل و تقدیر از این مدیران به بهانه ی رخداد جلسه ی پیش بینی نشده ی دیگری برای استاندار، پس از لیست گرفتن، لغو شد.

نشستی که نه قرار بود در آن هزینه ای صورت بگیرد، نه لوح و هدیه ای به کسی تقدیم شود.

این در حالیست که اهمیت جایگاه روابط عمومی تنها در استان ایلام است که به این تنزل جایگاه دست یافته.

چرا که در تمامی استان ها این مراسم با احترام و شُکوه خاصی از طرف استانداری ها برگزار شده است.

مدیران روابط عمومی استان هر چند از لغو نشست قبل از سال خود ناامید بوده اند، با دعوتنامه ی روز گذشته، به نحوه ی مدیریت روابط عمومی و توجه و اهمیت این جایگاه در ایلام امیدوار شدند، که طولی نکشید این امید نیز واهی بودنش را به آنان نشان داد.

جالب است اکثر مدیران روابط عمومی، هفته گذشته با برنامه ریزی و هماهنگی هایی که از طرف سازمان ها و وزارتخانه‌های مربوطه شان، طی روزهای اخیر، در نشست‌هایی با حضور بالاترین مقام وزارت خانه اعم از شخص وزیر و روسای سازمان ها در تهران و حتی با وجود آلودگی هوا و بدون هیچ گونه تغییر برنامه و یا لغو و کنسلی حضور یافته بودند، اما در استان کوچکی مثل ایلام، بخاطر بی برنامگی، این نشست مهم لغو می شود.

مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی و ادارات استان، لغو دوباره ی نشست روابط عمومی در دوره ی جدید مدیریت روابط عمومی در استانداری را، بی احترامی به جایگاه خود عنوان کرده اند.

امید است به علت اهمیت اطلاع رسانی و شان جایگاه روابط عمومی در استان، مشکلات مدیریتی روابط عمومی های ایلام هر چه سریعتر مرتفع گردد، چرا که روابط عمومی ها، امیدی به بهبود نداشته و انگیزه ی خود را نیز از دست داده اند و می گویند فاتحه روابط عمومی در استان را باید خواند.