لطفا اتوبوس های ارسالی به سیرجان را برگردانید!

✍️پایگاه خبری ایلامیان//رضا خسروی///// با بازگشایی مرز مهران و خیل مسافرانی که برای تردد از این مرز به استان وارد و خارج می شوند، مسافران هم استانی با کمبود وسیله نقلیه مسافری مواجه شده اند، که این امر باعث نارضایتی مردم از شرایط موجود شده است . متاسفانه استان، فاقد خط ریلی و قطار بوده […]

✍️پایگاه خبری ایلامیان//رضا خسروی/////

با بازگشایی مرز مهران و خیل مسافرانی که برای تردد از این مرز به استان وارد و خارج می شوند، مسافران هم استانی با کمبود وسیله نقلیه مسافری مواجه شده اند، که این امر باعث نارضایتی مردم از شرایط موجود شده است .

متاسفانه استان، فاقد خط ریلی و قطار بوده و با تعداد کم پرواز نیز مواجه است و این روزها که حجم زیادی از مسافران استان و اتباع کشور عراق و زائرانی که برای عتبات و عالیات به مرز مهران مراجعه میکنند، با کمبود اتوبوس مواجه هستند.

لذا می طلبد سپاه امیر المومنین ایلام که همیشه در شرایط سخت، کنار مردم به خدمت رسانی مشغول بوده، در چنین شرایطی از ظرفیت بالقوه خود یعنی شرکت جوان سیر ایثار استفاده کرده و این شرکت را در داخل استان به سرویس دهی هم استانی ها و زوار به کارگیری نماید.

قضیه از این قرار است که از ابتدای فراگیری کرونا، شرکتهای مسافربری که آن مدت به دلیل شرایط موجود بیکار شده بودند ، برای اینکه تعدیل نیرویی انجام ندهند ، در شهرستان سیرجان کرمان با معدن سنگ آهن گل گهر قرارداد منعقد کردند، که تا پایان کرونا، اتوبوس ها و رانندگان ایلامی به عنوان سرویس کارکنان و کارگران این شرکت به کارگیری شوند.

رانندگان ایلامی به کارگیری شده در کرمان می گویند، علاوه بر دوری و مسافت طولانی با ایلام، اوضاع کاریمان سخت بود اما کم کم شرایط زندگی و خانوادگی برایمان سخت تر شد.

و حالا که شرایط کشور رو به بهبود رفته و عادی شده و کارها به روال سابق برگشته اند، خودروهای شرکتی معدن هم کمتر شده اند و بیشتر شرکت هادر شهرهای مختلفی مانند شعبه کرج به دلیل اینکه حجم کار در شهرهایشان زیاد است و درآمد بیشتری نسبت به اینجا دارند، از سیرجان رفته اند.

این اتمام همکاری از طرف استان های اصفهان ، مازندران، آذربایجان غربی، خوزستان و… نیز انجام شده است.

اما گویا شرکت جوان سیر ایثار ایلام تعداد اتوبوس های بکارگیری شده در این شرکت را از ۶ دستگاه به ۹ دستگاه ارتقا داده است.

سرگردانی این همه مسافر در ایلام که بعلت کمبود اتوبوس رخ می دهد و داد مردم را درآورده است و بکارگیری اتوبوس های استان در شهرستانی دورافتاده جهت رفت و آمد کارگران یک شرکت، در شرایطی که روز به روز بر حجم و تعداد مسافران و زوار در بحبوحه اربعین افزوده می شود، منطقی است؟!