لزوم نظارت دقیق مسئولان بر کنترل قیمت ها

استاندار ایلام از حضور میدانی ۱۰۰ نفر در قالب تیم‌های بازرسی برای رصد قیمت کالا‌های اساسی در ایلام خبر داد. حسن بهرام نیا در بازدید سر زده از بازار سطح شهر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه مواد غذایی، انبار کالا‌های اساسی، اداره غله و سردخانه پشتیبانی امور دام استان ایلام، اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ نفر در […]

استاندار ایلام از حضور میدانی ۱۰۰ نفر در قالب تیم‌های بازرسی برای رصد قیمت کالا‌های اساسی در ایلام خبر داد.

حسن بهرام نیا در بازدید سر زده از بازار سطح شهر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه مواد غذایی، انبار کالا‌های اساسی، اداره غله و سردخانه پشتیبانی امور دام استان ایلام، اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ نفر در قالب تیم‌های بازرسی و نظارتی متشکل از نیرو‌های تعزیرات، سازمان صمت و جهاد کشاورزی قیمت کالا‌های اساسی استان را رصد و پایش می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت تیم های نظارتی تحت عنوان بسیج همگانی در سراسر استان گفت: هیچ کالایی غیر از ماکارونی در استان افزایش قیمت نداشته و قیمت تمامی کالا طبق نرخ مصوب ثابت بوده است.

استاندار ایلام افزود: قیمت نان نیز با حفظ کیفیت و کمیت هیچ گونه تغییری نخواهد داشت و نظارت‌ها در این حوزه نیز استمرار خواهد داشت.

بهرام نیا گفت: میزان توزیع کالا‌های اساسی استان سه برابر سال گذشته است و در حال حاضر بیش از ۶۰۰ تن برنج، ۴۰۰ تن شکر موجود است و یک هزار ۴۰۰ تن روغن نیز به زودی وارد استان می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح دولت و واریز کمک معیشتی به مردم گفت: با اطلاع رسانی بسیار خوب مسئولان ارشد و صاحبنظران حوزه اقتصادی این طرح بخوبی انجام شد که از مصادیق آن آرامش در بازار است که مردم نیز بسیار خوب همراهی کردند.

استاندار ایلام در ادامه به سخنان رئیس جمهور برای هدفمند کردن واقعی یارانه ها اشاره کرد و گفت: در گذشته این ارز به کسانی تعلق می‌گرفت که کالا‌های اساسی را تامین می‌کردند و رانت‌هایی را نیز به دنبال داشت، اما امروز دولت با اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها قصد دارد با حذف واسطه‌ها این ارز مستقیم در اختیار مردم قرار گیرد، در این راستا خط قرمز دولت سیزدهم حفظ منافع و سفره مردم است.

استاندار ایلام در ادامه به گرانفروشان هشدار داد و گفت: با موافقت سه قوه میزان جریمه تعزیرات برای برخورد با متخلفان و گرانفروشان پنج برابر رقم قبل است و این دستور با جدیت اجرا می‌شود.

استاندار ایلام به اتفاق جمعی از مسئولان استانی در بازدید از بازار سطح شهر ایلام در جریان ارائه خدمات به مردم و وضعیت توزیع کالا‌های اساسی قرار گرفت و ضمن اطمینان دادن به مردم و تاکید بر عدم نگرانی در رابطه با هرگونه کمبود در توزیع کالای اساسی و مایحتاج عمومی خانوار‌ها در استان، دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر کرد.