قهرمانان ایلامی لیگ برتر ، اسپانسر ندارند!

به علت تغییرات و تحولات یکساله اخیر در بین مسئولان ، تصور می شود اطلاعات مدیران و مسئولان استانی از افتخارات هاکی استان اندک باشد،فلذا نگارش این یادداشت در حالیکه مدت زمان اندکی تا آغاز لیگ برتر هاکی به میزبانی تهران نمانده است، ضروری بنظر می رسد .

‍ ✍️مریم چراغیان _پایگاه خبری ایلامیان

هاکی ورزشی است گران و نیازمند به تجهیزاتی زیاد با قیمت هایی بالا.

تجهیزاتی همچون چوب، توپ، گارد، لثه بند، دستکش که بواسطه ی گرانی این اقلام ، در شمار ورزش های گران و کلاس بالای جهان قرار گرفته است.

به علت تغییرات و تحولات یکساله اخیر در بین مسئولان ، تصور می شود اطلاعات مدیران و مسئولان استانی از افتخارات هاکی استان اندک باشد،فلذا نگارش این یادداشت در حالیکه مدت زمان اندکی تا آغاز لیگ برتر هاکی به میزبانی تهران نمانده است، ضروری بنظر می رسد .

باید خدمت مسئولان استان رسیده شود، تیم هاکی استان ایلام در دوازدهمین دوره ی لیگ برتر هاکی داخل سالن کشور، قهرمان لیگ برتر ایران و همچنین به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات باشگاه های جهان انتخاب شده است.

این تیم، علیرغم تلاش های فراوان هیئت هاکی استان، بدون حمایت مالی و اسپانسر، هم اکنون خود را برای مسابقات لیگ برتر سال ۱۴۰۱ که در آبان ماه در تهران برگزار می شود، آماده می کند.

در تیم هاکی ایلام، پنج بازیکن ملی پوش بازی می کنند که ۳ بازیکن آنها لژیونر بوده و در باشگاه های ترکیه نیز سابقه بازی داشته و استعداد و سابقه ی درخشانی نیز دارند و احتمال موفقیت و قهرمانی این تیم با حضور این بازیکنان حرفه ای در مسابقات امسال و افتخارآفرینی برای استان و کشور بسیار بالاست.

در دوره ی گذشته ی لیگ برتر، اداره کل ورزش و جوانان استان، اسپانسری و حمایت کامل تیم هاکی ایلام را عهده دار بود.

این در حالی بود که تیم های دیگر استان‌ها، با حمایت بخش خصوصی، کارخانجات و شرکت های خصولتی در مسابقات شرکت کرده بودند و علی‌رغم ایجاد هزینه های بالا برای حامیان، به هیچ مقامی دست نیافته و در حسرت حضور در جام جهانی ماندند.

متأسفانه امسال، تیم هاکی استان به علت نبود اعتبار و بودجه اداره کل ورزش و جوانان استان، حمایت دولتی نداشته و با وجود تلاش و گفت و گو برای جذب اسپانسر، تا امروز از وجود حامی بی بهره مانده است.

مع الوصف با وجود برخی گفتنی ها و تلنگر به اهمیت موضوع ،از استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می رود، به تیم هاکی استان کمک کرده، تا بتوانند برای دومین سال متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شوند و جواز ورود به جام جهانی سال آتی را نیز کسب نمایند.

لازم به ذکر است که تیم هاکی استان ایلام اولین تیمی است که در مسابقات لیگ برتر کشور قهرمان و جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده است و چنانچه اسپانسری برای این تیم اعلام آمادگی نکند، علیرغم میل باطنی و علاقه بازیکنان و تلاش های هیئت هاکی استان، استان ایلام در مسابقات پیش رو، توان شرکت نخواهد داشت.

امیدواریم به زودی، با حمایت مسئولان، اخبار خوبی را به مردم استان در این خصوص مخابره کنیم.