قانون مسئولیت اجتماعی شرکت های نفتی در ایلام باید اجرا شود

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: قانون مسئولیت اجتماعی شرکت های نفتی در ایلام باید اجرا شود. علی اکبر بسطامی در جلسه مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی در ایلام اظهار کرد” مردم ایلام که سال‌ها در زیر سایه جنگ و حملات رژیم بعثی جان و مال خود را در طبق اخلاص گذاشتند، حال خواهان جبران […]

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: قانون مسئولیت اجتماعی شرکت های نفتی در ایلام باید اجرا شود.

علی اکبر بسطامی در جلسه مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی در ایلام اظهار کرد” مردم ایلام که سال‌ها در زیر سایه جنگ و حملات رژیم بعثی جان و مال خود را در طبق اخلاص گذاشتند، حال خواهان جبران سختی‌های گذشته بوده و انتظار دارند که رنج‌های آن‌ها برای حفظ این خاک به توسعه، اشتغال و رفاه برای فرزندانشان ختم شود.

بسطامی اظهار داشت: در استانی که امروز ۷ درصد ذخایر نفت و ۱۱ درصد ذخایر گاز کشور را دارا است و هم اکنون پروژه‌های مهم و بزرگ نفتی در این استان مشغول به فعالیت هستند، سهم مردم استان و جوانان ایلامی «دود» به جای سود است.

وی با اشاره به ضرورت به کارگیری نیروهای بومی در پروژه‌های عظیم نفت و گاز استان تصریح کرد: براساس ماده ۴۷ قانون برنامه ششم، اولویت با به‌کارگیری نیروهای بومی است.

نماینده مردم ایلام گفت: مطالبه و خواسته به حق مردم استان، قانونمند کردن مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های نفتی مستقر در این منطقه است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به محدود بودن منابع درآمدی استان، اختصاص تنها ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان در سال گذشته، ضرورت بازنگری در سیاست‌های اعمال شده در قبال استان محروم ایلام را نمایان می‌سازد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم استقرار دفتر مستقل نفت و گاز در استان گفت: بیش از ۹۰ درصد نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام وجود دارد، ولی دفتر اداری این شرکت در استان دیگر قرار دارد.

وی تصریح کرد: استان ایلام دارای قابلیت‌های مختلفی در حوزه نفت و گاز است که می‌توان با بهره‌گیری از این دو ظرفیت در راستای توسعه همه‌جانبه ایلام گام برداشت.