فعالیت ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در کشور

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از فعالیت ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در کشور خبر داد و گفت:باید فضا را برای حضور جوانان در مساجد مهیا کنیم. حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با بیان اینکه ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در سراسر کشور وجود دارد، افزود: باید تلاش کنیم سنگر نماز جمعه را […]

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از فعالیت ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در کشور خبر داد و گفت:باید فضا را برای حضور جوانان در مساجد مهیا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با بیان اینکه ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در سراسر کشور وجود دارد، افزود: باید تلاش کنیم سنگر نماز جمعه را رونق دهیم و شرایطی را فراهم کنیم که شاهد حضور گسترده اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان در نماز جمعه باشیم.

وی ضمن گرامیداشت پنجم مرداد،سالروز اقامه اولین نماز جمعه گفت: مساجد یکی از پایگاهی مهم برای ارتباط با خداوند است و نماز جمعه نماز عبادی و سیاسی و دارای بعد حاکمیتی است که خطیب جمعه همه مطالب اعتقادی ،دینی و همه مسایل روز جهان اسلام را بیان می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ادامه داد: اگر می‌خواهیم از حجم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاسته شود باید فضا را برای حضور جوانان در مساجد مهیا و پرداختن به مساله حجاب و عفاف همه باید در تریبون‌های نماز جمعه تشریح شوند.

وی تمرکز رسانه‌های خارجی بر نماز جمعه نشانگر اهمیت بالای این فریضه معنوی عنوان کرد و گفت: همه ما باید در نماز جمعه حضوری پرشور داشته باشیم.

بهبود وضعیت مساجد بین راهی، مساجد ورودی شهر‌ها و نمازخانه‌ها با نظارات فرمانداران از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود