فضایی توسعه محور با اجرای برنامه‌های شفاف

فرمانده سپاه امیرالمومنین ایلام گفت: امنیت پایدار تنها در سایه اجرای طرح‌های عمرانی، خدمات رسانی به مردم و پیگیری جدی مطالبات عمومی حاصل می‌شود. سردار جمال شاکرمی  در دیدار ضیافت افطار با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: ایلام نیازمند فضایی توسعه محور با اجرای برنامه‌های شفاف و در راستای خدمات عمومی است. فرمانده سپاه امیرالمومنین […]

فرمانده سپاه امیرالمومنین ایلام گفت: امنیت پایدار تنها در سایه اجرای طرح‌های عمرانی، خدمات رسانی به مردم و پیگیری جدی مطالبات عمومی حاصل می‌شود.

سردار جمال شاکرمی  در دیدار ضیافت افطار با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: ایلام نیازمند فضایی توسعه محور با اجرای برنامه‌های شفاف و در راستای خدمات عمومی است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین ایلام با تاکید بر وحدت و همگرایی شورای شهر افزود: شورای شهر ایلام باید با هم افزایی و همراهی با برنامه‌های شهری باعث کاهش موانع بر سر راه فعالیت‌های شهرداری باشد و از اعمال فشار بر شهردار جدید ایلام مبنی بر انتصاب مهره و گزینه‌های مد نظر خود به شدت پرهیز کنند.

وی به شهردار ایلام توصیه کرد: در اجرای پروژه ها، واگذاری و پیمان سپاری‌ها مدیریت زمان و کاهش هزینه‌ها را مد نظر داشته باشد تا با کمترین اعتبارات بیشترین خدمات بهینه انجام گیرد.

شاکرمی یادآور شد: باید خواسته‌های مردم بر سلایق و منفعت‌های شورای شهر و شهرداری ارجحیت داشته و شورای شهر از حاشیه‌های خود کم و به خدمات رسانی بیشتر بیفزاید تا مجالی برای پرداختن به حواشی و موانع زمان سوز نباشد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین ایلام تاکید کرد: سپاه نیز برای مشارکت در برنامه‌ها و طرح‌های شفاف شهرداری ایلام آمادگی همکاری و مشارکت دارد و شهرداری بهسازی مسیر آرامستان عمومی شهر و مزار شهدای گمنام، تجهیز و ساماندهی بوستان‌های داخل شهر را به عنوان مطالبه عمومی در دستور کار داشته باشد.

وی همچنین بر مشارکت اجتماعی شرکت‌های نفتی استان از جمله پتروشیمی و پالایشگاه گاز تاکید کرد و گفت: این شرکت‌ها باید سهم معین خود از مشارکت‌های اجتماعی را برای اجرای پروژه‌های عام المنفعه پرداخت کنند.

شهردار ایلام هم در این جلسه اظهار کرد: شهرداری برای اجرای پروژه‌های بزرگ خود نیازمند مشارکت قرارگاه خاتم است و استانداری برای ساماندهی و بهسازی ورودی و خروجی‌های شهر ایلام مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری ایلام اختصاص داده است.

محمدی آوندی با اشاره به احداث پارکینگ طبقاتی، ساماندهی دست فروشان میوه و تره بار هسته مرکزی شهر با کمک سازمان جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی گفت: تکمیل طرح فرهنگ سرا ،ارائه خدمات متنوعی، چون عمرانی، رفاهی و درمانی به مناطق حاشیه شهر ،بهسازی سیما و منظر شهری ایلام از جمله برنامه‌های دارای اولویت شهرداری است.

مسوول بسیج سازندگی استان ایلام نیز به مناسبت آغاز برنامه‌های هفنه بسیج سازندگی گفت: در طی سال‌های اخیر ۶ هزار فرصت شغلی خرد خانگی، پنج هزار طرح کوچک و بزرگ محرومیت زدایی در استان به همت گروه‌های جهادی انجام شده است.

سرهنگ علی ملک زاده با اشاره به فعالیت یک هزار و ۱۰۰ گروه جهادی با ۱۱ هزار جهادگر اقا و خانم در استان گفت: در مدت شیوع ویروس کرونا تاکنون ۳۵۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و جوامع هدف ایلام توزیع شده و در بحث کمبود آب و خشکسالی هم ۵۰۷ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به ۲۸ روستای دارای تنش آبی بالا اختصاص داده شده است.

 در پایان این نشست از پوستر‌های هشتمین جشنواره ابوذر و منشور اخلاق رسانه رونمایی شد.