فرودگاه ایلام به طور رسمی مرز هوایی شناخته شد

  مدیر فرودگاه ایلام از ثبت رسمی فرودگاه شهدای ایلام به عنوان یک مرز هوایی در نشریه اطلاعات هوانوردی AIP خبر داد.   علی متانت در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: در سال ۹۵ هیات وزیران فرودگاه ایلام را به عنوان […]

 

مدیر فرودگاه ایلام از ثبت رسمی فرودگاه شهدای ایلام به عنوان یک مرز هوایی در نشریه اطلاعات هوانوردی AIP خبر داد.

 

علی متانت در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: در سال ۹۵ هیات وزیران فرودگاه ایلام را به عنوان فرودگاه مرز هوایی مصوب کرد و از آن زمان تاکنون تمام الزام های لازم شامل تجهیزات فنی و عملیاتی و تسهیلاتی چون گمرک، گذرنامه و بهداشت عمومی را فراهم کرده ایم.

 

مدیر فرودگاه ایلام افزود: اکنون این فرودگاه به طور رسمی راه مجاز هوایی برای انتقال کالا و مسافر محسوب می شود و می تواند به عنوان کارگو در صادرات و واردات محصولات در استان نقش مهمی ایجاد کند.

 

متانت با بیان اینکه اکنون بیش از ۷۰ سورتی پروازهفتگی توسط شرکت‎های هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر در فرودگاه ایلام انجام می شود، از پیشرفت ۴۰ درصدی فاز دوم پروژه ساخت ترمینال ترمینال بین المللی فرودگاه با زیربنای ۶۰۰۰ مترمربع خبر داد و گفت: فاز نخست این پروژه با صرف ۳۰ میلیارد ریال اعتبار استانی به پایان رسیده و فاز دوم را از فروردین امسال شروع کرده ایم.

 

مدیر فرودگاه ایلام از افتتاح ترمینال بین المللی فرودگاه در سال آتی خبر داد و افزود: فاز دوم پروژه ساخت ترمینال بین المللی با بودجه ۱۰۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در حال اجراست و عملیات نازک کاری، پارتیشن بندی، پوشش سقف، پوشش ضد حریق و تاسیسات را شامل می شود.

منبع:شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی