عید فطر نمادی از وحدت امت اسلامی است

امام جمعه ایلام گفت: عید فطر نمادی از وحدت امت اسلامی است. حجت الاسلام الله نور کریمی تبار صبح سه شنبه در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر ایلام با تبریک یک ماه عبادت مردم مومن و روزه دار استان بر اهمیت نماز عید فطر و پرداخت زکات فطریه در […]

امام جمعه ایلام گفت: عید فطر نمادی از وحدت امت اسلامی است.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار صبح سه شنبه در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر ایلام با تبریک یک ماه عبادت مردم مومن و روزه دار استان بر اهمیت نماز عید فطر و پرداخت زکات فطریه در این عید فرخنده اشاره کرد.

وی، عید فطر را عید وحدت امت اسلامی و شیعه و سنی دانست و گفت: امروز دشمنان نظام از این اتحاد جهان اسلام در هراس هستند و به فکر تفرقه اندازی در منطقه هستند.

امام جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به جهاد تبیین پرداخت و بیان کرد: امروز جهاد تبیین یک واجب الهی است و همه باید به پیام‌های مقام معظم رهبری درباره جهاد تبیین عمل کنند.

حجت الاسلام کریمی تبار عنوان کرد: دشمنان امروز از طریق فضای مجازی در صدد به انحراف کشیدن افکار نسل جوان و نوجوان هستند که باید هرچه بیشتر در راستای سالم سازی این محیط تلاش کنیم.

وی از عموم مسئولان ذیربط و بویژه خانواده‌ها خواست نسبت به خطرات این حوزه احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

خطیب نماز عید فطر ایلام تاکید کرد: اصرار و توجه همیشگی رهبر معظم انقلاب نسبت به مقوله جهاد تبیین نیز امروز از این مساله ناشی می‌شود تا بتوانیم هرچه بیشتر نسل جدید را در برابر تهدیدات پیش روی نظام مصونیت ببخشیم.

نماز عید سعید فطر صبح امروز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه به امامت حجت الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در مصلی امام خمینی (ره) اقامه شد.