عیدی مالیات به شهرداری ها و دهیاری های استان

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام از پرداخت۱۰میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری ها و دهیاری های استان در روزهای اخیر خبر داد. سعید کریمی با اعلام این خبر گفت: بیش از ۶ میلیارد تومان از این مبلغ به ۲۷ شهرداری و مابقی آن به دهیاری ها و امور عشایری استان پرداخت شده است. […]

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام از پرداخت۱۰میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری ها و دهیاری های استان در روزهای اخیر خبر داد.

سعید کریمی با اعلام این خبر گفت: بیش از ۶ میلیارد تومان از این مبلغ به ۲۷ شهرداری و مابقی آن به دهیاری ها و امور عشایری استان پرداخت شده است.

وی سهم شهرداری ایلام از این پرداخت را یک میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان اعلام کرد.

کریمی افزود: همچنین در سال جاری بیش از ۵۱ میلیارد تومان و از زمان اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکنون بیش از ۲۲۳ میلیارد تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری های استان واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام اعلام کرد: در سال جاری بیش از ۷۴ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها، دهیاری ها، امور عشایری، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش استان پرداخت شده، که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومانی داشته است.

کریمی توضیح داد: مالیات عملکرد مستقیماً به خزانه واریز شده و در قالب بودجه سنواتی به صورت چندبرابری به استان برگشت می خورد و صرف امور جاری و عمرانی مثل ساخت سد، جاده، پارک و … می شود.

وی همچنین درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: سازمان امور مالیاتی بر اساس ماده ۶ برنامه ششم توسعه کشور، عوارض موضوع ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده را به نسبت ۷۰ درصد شهرها و ۳۰ درصد روستاها و طبق شاخص جمعیت به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می کند.