عزم جمهوری اسلامی ایران بر تداوم مذاکرات است

عضو کمیسیون امنیت اجتماعی مجلس گفت:مسیر برجام جاده دو طرفه اس و احیاء آن در گرو رفع تمام تحریم های ظالمانه خواهد بود. سارا فلاحی با اشاره به زیاده خواهی آمریکایی ها گفت: عزم جمهوری اسلامی ایران بر تداوم مذاکرات است و اینها نمی خواهند کلیت تحریم برداشته شود و قصد دارند اقتصاد هسته‌ای ما […]

عضو کمیسیون امنیت اجتماعی مجلس گفت:مسیر برجام جاده دو طرفه اس و احیاء آن در گرو رفع تمام تحریم های ظالمانه خواهد بود.

سارا فلاحی با اشاره به زیاده خواهی آمریکایی ها گفت: عزم جمهوری اسلامی ایران بر تداوم مذاکرات است و اینها نمی خواهند کلیت تحریم برداشته شود و قصد دارند اقتصاد هسته‌ای ما رو به کل تعطیل کنند.

وی افزود: تیم مذاکره کننده ما بر اساس داده‌هایی که در کمیسیون امنیت ملی ارائه شد کاملا روی مواضع اصولی کشورمان هستند و چیز اضافه‌ای را نخواستند.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا از برجام خارج شده گفت: با خروج آنها از برجام هزینه های زیادی به کشورمان تحمیل شده و آمریکایی ها بایستی تلاش بیشتری داشته باشند تا به برجام برگردند.

فلاحی تصریح کرد:تحریم هایی که به شکلی ناجوانمردانه به کشور ما وارد شده که باید به صورت کامل برداشته شود و به توانمندی کشور ایران در زمینه فناوری صلح آمیز هسته ای احترام گذاشته شود.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بعنوان مخل مذاکرات نقش منفی ایفاء می کند گفت:گزارش کذب گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از دیدار با سران رژیم صهیونیستی نشان داد که آژانس هم مستقل نیست.

فلاحی اضافه کرد: رفتار و گفتار برخی از اعضای شورای حکام با اون چیزی که پشت تریبون‌ها می‌گویند کاملا تناقض دارد و طوری وانمود می کنند که آنها دنبال توافق با ایران هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه مذاکرات باید از مواضع برابر انجام شود تاکید کرد: اگر آنها قصد دارند از شمشیر قطعنامه بعنوان حربه بر علیه ما استفاده کنند،ما هم شمشیر‌های مختلفی رو در اختیار داریم و با تمام قدرت از مواضع و استقلال سیاسی کشورمان محافظت خواهیم کرد.

فلاحی در خصوص قطع دوربین‌های فراپادمانی هم گفت: دوربین ها را از چرخه خارج کردیم و در بازدیدی که به همراه کمیسیون امنیت ملی در حوزه کار نظارتی داشتیم مشخص شد که آنها کاملا از چرخه خارج شده و آژانس نمی تواند از طریق این دوربین‌ها شاهد ذخیره اطلاعات برخط باشند.

وی افزود:آمریکایی ها با ارسال پیام هایی خواستار احیاء برجام هستند و با صدور قطعنامه جدید قصد دارند به ایران فشار بیارند تا مقاومت ما شکسته شود که این اتفاق تا کنون رخ نداده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه توافق در این برهه زمانی به سود دو طرف است تاکید کرد: با توجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس ،اگر این توافق به نتیجه برسد بین ۲۰ تا ۳۰ درصد می تواند برای ما سود اقتصادی داشته باشد .

فلاحی در پایان تصرح کرد: به هیچ عنوان ما میز مذاکره را ترک نمی‌کنیم و از طرفی قطعا مردم ما هم راضی نیستند که ما به هر قیمتی توافق کنیم .