عدم پزشک متخصص جایگزین در دهلران

✍️ارسالی کاربران در روزهای اخیر، یک بیمار اورژانسی شهرستان دهلران به علت نبود متخصص جراح‌ جایگزین و خدمات به موقع، جان خود را در ایلام از دست داد. دهلران یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان های استان ایلام است، چرا بیماران باید برای خدمات بعضی پزشکان متخصص به ایلام و یا استان های همجوار […]

✍️ارسالی کاربران

در روزهای اخیر، یک بیمار اورژانسی شهرستان دهلران به علت نبود متخصص جراح‌ جایگزین و خدمات به موقع، جان خود را در ایلام از دست داد.

دهلران یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان های استان ایلام است، چرا بیماران باید
برای خدمات بعضی پزشکان متخصص به ایلام و یا استان های همجوار بروند؟

در شهرستان ویژه دهلران باید از هر متخصص دو نفر وجود داشته باشد تا بیماران خطرات و خستگی ناشی از مسافت طولانی تامرکز استان را به جان نخرند ،چرا باید عزیزانمان را به خاطر نبود پزشکان متخصص جایگزین مثل جراح عمومی،سونوگرافی و … از دست بدهیم؟!

نماینده ی شهرستان و فرمانداری دهلران، آیا باید حتماً برای یکی از بستگان شما حادثه ای رخ دهد و وضعیتش اورژانسی شود تا نسبت به نبود پزشک متخصص آگاهی یابید؟

متأسفانه بیمارانی هستند که در همان فرصت طلایی خودشان که باید فوری تحت معاینه و معالجه پزشک مربوطه قرار بگیرند؛ به علت مرخصی بودن پزشکان متخصص حالشان وخیم تر و بعد جانشان را از دست می دهند.

آیا با وجود فرمانداری ویژه بودن شهرستان و این حجم از تصادفات و بیماران اورژانسی، وجود پزشکان متخصص و جراح جایگزین ضروری نیست؟

ای کاش نماینده ی محترم در پی رایزنی هایی با مسئولان استان خوزستان مسئله ی عدم پذیرش بیمار دهلرانی را برطرف نماید که بیماران اورژانسی شهرستان مجبور نباشند مسافت طولانی تا ایلام را طی کنند و به استان نزدیکتر خودشان یعنی خوزستان مراجعه نمایند.

از علوم پزشکی استان، نماینده و فرماندار شهرستان خواهشندیم که تلاش ها و پیگیری های هرچه سریع تر و جدی تری را در این خصوص به عمل آورند؛ زیرا حادثه همواره خبر نمی کند!