ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری ایلام به ۱۰۰ درصد رسید

مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: با گازرسانی به شهر پهله از توابع شهرستان مرزی دهلران ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری به ۱۰۰ درصد رسید. عباس شمس اللهی با بیان اینکه با اتصال گاز به شبکه شهر پهله یک هزار و ۱۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند، اظهار داشت: تمامی روستا‌های مسیر نیز […]

مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: با گازرسانی به شهر پهله از توابع شهرستان مرزی دهلران ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری به ۱۰۰ درصد رسید.

عباس شمس اللهی با بیان اینکه با اتصال گاز به شبکه شهر پهله یک هزار و ۱۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند، اظهار داشت: تمامی روستا‌های مسیر نیز از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی افزود: گازرسانی به شهر پهله و روستا‌های مسیر یکی از سخت‌ترین پروژه‌های گازرسانی در سطح استان بود که خوشبختانه با تلاش جهادی همکاران این موضوع محقق و مردم این مناطق به آرزوی دیرینه خود رسیدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام یادآور شد: برای گازرسانی به پهله و روستا‌های مسیر ۲۴ کیلومتر شبکه توزیع، ۳۹ کیلومتر خط تغذیه فلزی در سایز‌های ۶ و ۸ و ۱۲ و سه ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۲۵۰۰، ۵ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در ساعت نصب و راه اندازی شده است.

شمس اللهی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۰۰ عملک در شهر پهله و روستا‌های اطراف نصب شده‌است، تاکید کرد: برای گازرسانی به شهر پهله و روستا‌های مسیر بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت ملّی گاز ایران هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه سال ۱۳۹۶ شروع و ۱۴۰۰ به اتمام رسیده است، گفت: در مجموع ۶ پیمانکار بومی در این پروژه فعالیت کردند.

شمس الهی عنوان کرد: این خط در ادامه مسیر ۴۲ کیلومتری خط تغذیه شهر میمه بوده و هم اکنون پیمانکار نصب انشعابات در شهر پهله و روستا‌های تابعه در حال اجرا و نصب علمک می‌باشد و شهروندان این مناطق پس از انجام لوله کشی داخلی منازل و تشکیل و تکمیل پرونده می‌توانند برای اشتراک‌پذیری گاز اقدام و گاز را میهمان خانه خود کنند.