ضریب نفوذ گازرسانی در ایلام بالاتر از میانگین کشوری است

ایلام -معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت‌ملی گاز ایران گفت: ضریب نفوذ گازرسانی در مناطق شهری و روستایی استان ایلام بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، مجید چگنیدر نشست با مدیرعامل و هیأت رئیسه شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه رسیدگی و در اولویت قرار گرفتن خدمات‌ گازرسانی به استان‌های محروم و کمتر برخوردار کشور از خواسته‌های رئیس جمهور، وزیر نفت و مجموعه شرکت ملّی گاز است، اظهار داشت: دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی امید مردم مستضعف و استانهای کم‌برخوردار است لذا دامنه خدمات شرکت‌های گاز استانی در گازرسانی به مناطق محروم کشور باید دو چندان شود تا مردم خدمات نظام را بیشتر لمس کند.

وی با اشاره به اینکه مقام‌سازی، هوشمندسازی در دستور کار آتی شرکت‌های گاز استانی قرار گیرد، افزود: بهینه‌سازی مصرف گاز، مقاوم‌سازی و هوشمندسازی سه شعار محوری شرکت ملّی گاز است که شرکت‌های گاز استان می‌بایست برای تحقق آنها تلاش کنند و آنها را در سرلوحه کاری خود قرار دهند.

مدیرعامل شرکت ملّی گاز ایران با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و توجیه مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز در دستور کار قرار گیرد، یادآور شد: با استفاده از ظرفیت صدا و سیما، رسانه‌های شنیداری و دیداری، خبرگزاری‌ها، مطبوعات، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز فرهنگی، ائمه جمعه می‌توان آحاد مختلف مردم را به فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف گاز تشویق کرد.

چگنی با اشاره به اینکه انتظار و اولویت شرکت ملّی گاز و مجموعه وزارت نفت از شرکت‌های گاز استانی مشتری‌مداری و حفظ کرامت است، گفت: در دولت کار و کرامت طرح تکریم ارباب رجوع، مشتری‌مداری و حفظ کرامت مشتریان، خدمات‌رسانی به مناطق محروم، توجّه به مناطق روستایی و خدمت بی‌منت به مردم در اولویت قرار دارد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه استان ایلام علیرغم سابقه تمدن بسیار بالا و وجود مردمی پرافتخار و قابل احترام، از لحاظ شاخص‌های توسعه‌یافتگی در ردیف‌ استان‌های کمتر برخوردار کشور قرار دارد و باید برای جبران عقب ماندگی‌ها منابع قابل توجهی به آن اختصاص یابد، تصریح کرد: این استان در دولت‌های قبل مورد بی‌مهری قرار گرفته و دولت کار و کرامت برای توسعه همه جانبه آن برنامه دارد که به مرور زمان اجرایی خواهد شد.

چگنی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب‌ در زمان دفاع‌مقدس از این دیار بعنوان دژ مستحکم کشور یاد کرده‌اند، اضافه کرد: ایلام قدمگاه شهداست و افتخار بعدی استان هم قدمگاه زوار اباعبدالله(ع) است که به مدد و تلاش مسئولان این دولت، استان روز به روز در حال پیشرفت است و دولت توجه به مناطق محروم را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مردمان این استان در زمان دفاع مقدس رسالت خود را بنحو شایسته انجام داده و بعنوان مرزداران شجاع از کیان ایران اسلامی دفاع کرده‌اند و امروزه وظیفه مسئولان است که در زمینه‌های مختلف به آنان خدمات‌رسانی کنند، افزود: می‌بایست خدمات نظام در اقصی نقاط کشور به خصوص در مناطق محروم برای جامعه هدف قابل لمس باشد.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گازرسانی در مناطق شهری و روستایی ایلام بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: تلاش مدیرعامل و مجموعه شرکت گاز استان در گازرسانی به مناطق شهری و روستایی قابل تقدیر است و انتظار می‌رود که روستاهای باقیمانده استان که دارای قابلیت گازرسانی هستند در کمترین زمان ممکن به اتمام برسند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام نیز در این‌ نشست با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: در حال حاضر ۲۶ شهر و ۵۲۳ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار، ۳۹ روستای دیگر در دست اجرا، ۳۱ روستا در برنامه آتی و ۳۵ روستای دیگر استان فاقد توجیه گازرسانی هستند.

محمود کشاورز افزود: سال‌ جاری تعداد قابل توجهی از مناطق روستایی استان گازدار خواهند شد که با اتمام این پروژه‌ها، میزان ضریب‌ نفوذ گاز در روستاها به ۹۹ درصد می‌رسد که تقریباً پرونده گازرسانی استان برای روستاهای دارای قابلیت گازرسانی بسته خواهد شد.