ضرورت فرهنگ سازی عفاف و حجاب در جامعه

استاندار ایلام با بیان اینکه فرهنگ سازی عفاف و حجاب در جامعه یک ضرورت است گفت: تولید کنندگان لباس اسلامی مورد حمایت قرار می‌گیرند. حسن بهرام نیا در نشست قرارگاه عفاف و حجاب استان با تاکید بر فرهنگ‌سازی و نهادینه شدن موضوع عفاف و حجاب افزود: عفاف و حجاب سد مستحکمی است که از آحاد […]

استاندار ایلام با بیان اینکه فرهنگ سازی عفاف و حجاب در جامعه یک ضرورت است گفت: تولید کنندگان لباس اسلامی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

حسن بهرام نیا در نشست قرارگاه عفاف و حجاب استان با تاکید بر فرهنگ‌سازی و نهادینه شدن موضوع عفاف و حجاب افزود: عفاف و حجاب سد مستحکمی است که از آحاد جامعه به ویژه نهاد خانواده در برابر انواع آسیب‌های اجتماعی محافظت می‌کند.

وی افزود: کسانی که بخواهند در زمینه تولید پوشاک اسلامی مشارکت کنند، مورد حمایت قرار می‌گیرند تا در مرحله بعد با اعطای کمک مالی به تولیدکنندگان، پوشاک اسلامی با قیمت نازل تری وارد عرصه بازار شود.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که گسترش عفاف و حجاب نیازمند فرهنگ سازی، گفتمان سازی و اعتماد سازی است، اظهار داشت: ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی تکالیف خود را به درستی انجام داده و مشارکت لازم را داشته باشند تا شاهد وضعیت مناسب و مطلوبی در این حوزه باشیم.

استاندار ایلام در ادامه گفت: هماهنگی، هم افزایی و همفکری دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های حاکمیتی نقش بسزایی در تحقق اهداف قرارگاه عفاف و حجاب دارد.

دکتر بهرام نیا، استفاده از خلاقیت هنرمندان برای طراحی لباس و مد اسلامی را کارساز دانست و از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست در این زمینه ورود کند و از طرح‌های پیشنهادی حمایت نماید.