ضرورت حفظ دین و اعتقادات مذهبی در جامعه

 نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت:همواره باید دغدغه عمل به ارزش های الهی را در جامعه زنده نگه داریم.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حجت‌الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار با تسلیت ایام حزن انگیز شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: حفظ دین و اعتقادات مذهبی در این دوران بسیار سخت شده و باید همواره دغدغه عمل به ارزش‌های الهی را در خود زنده نگه داریم.

وی با بیان اینکه دلسوزان انقلاب باید تقویت باورها و اعتقادات مذهبی جامعه را در اولویت خود قرار دهند، افزود: مرزبندی با دشمنان، تشخیص خودی از غیر خودی و امیدوار نکردن دشمنان در رسیدن به اهداف شوم خود بسیار با اهمیت است.

خطیب جمعه ایلام به ابعاد مختلف حوادث و اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: این روز‌ها که دشمن به مقدسات ما حمله کرده ، قرآن و مساجد را به آتش می کشد حواسمان باشد تا آب در آسیاب دشمن نریزیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار بر لزوم هوشیاری اصناف و بازاریان در برابر خواسته دشمنان برای تعطیلی بازار تاکید کردو گفت: دستور دشمن برای تعطیلی بازار و کسبه و اینکه عده ای ،خواسته یا ناخواسته با آنان همراهی می کنند  هدف دشمنان برای تضعیف نظام است.

وی اظهار کرد: هرگونه سکوت یا گفتار بی جا، دنیاگرایی، فاصله با خدا و همراهی با دشمنان، اشخاص بخصوص خواص را تهدید می‌کند و باید موضع خود را مشخص کنند.

حجت‌الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه،بیان عملکرد‌های امیدبخش و خدمات صورت گرفته از سوی مدیران اجرایی برای مقابله با این تهدیدات بسیار مهم است،تاکید کرد:این دوران یک آزمون حیاتی برای ملت ایران است و باید خواص با هر تفکری ،بزرگان و متنفذین، اساتید دانشگاه‌ها و فعالان عرصه‌های سیاسی و علمی با جهاد تبیین و روشنگری وارد میدان شوند و به هر نحوی می‌توانند تاثیرگذار باشند.

کریمی تبار با اشاره به تدبیر و تاکید مقام معظم رهبری به نیرو‌های نظامی مبنی بر استفاده نکردن از سلاح در برابر اغتشاشگران یادآور شد: هر فردی اگر در این عرصه کشته شود، مایه امیدواری دشمنان می‌شود، چراکه همه فرزندان این ملت هستند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در پایان خطبه‌ها گفت: انقلاب اسلامی مسیر نورانی خود را به پیش می‌برد هر چند در طول مسیر، موانع حرکت وجود داشته باشد، ولی هرگز آن را متوقف نکرده و دشمنان نیز می‌دانند که قدرت رویارویی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارند.