استاندار ایلام:

 ضرورت حذف دلالان و تاثیر آن در رونق صادرات از مرز مهران

استاندار ایلام گفت: یکی از راهکارهای تاثیرگذار دولت در اصلاح اقتصاد کشورمان، حذف دلالان و واسطه‌ها در بخش‌های مختلف است.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حسن بهرام نیا، با اشاره به تجربه موفق در کوتاه کردن دست دلالان و مخلان اقتصادی اظهار داشت: هم افزایی و هماهنگی ایجاد شده در بین دستگاه‌های اجرایی مستقر در گمرک می‌تواند کمک شایانی به ساماندهی وضعیت تردد زورا، مسافران و … ایجاد نماید.

وی با بیان اینکه ساماندهی گمرک نقش زیادی در توسعه اقتصادی استان دارد،اظهار کرد: باید از همه ظرفیت‌های موجود در جهت رونق و پویایی گمرک استفاده کرد.

بهرام نیا در ادامه خواستار رفع موانع پیش رو توسط مدیران مربوطه شد و افزود: وضعیت داخل گمرک در شأن استان نبود و نیاز به یک اقدام جهادی داشت که این اقدام صورت گرفت و باید ادامه داشته باشد.

استاندار ایلام تاکید کرد: هر گونه جابجایی مسافر با اتوبوس و سواری باید از طریق بلیط فروشی انجام شود تا از مسافر قیمت گزافی اخذ نشود.

وی از مدیریت گمرک استان خواست تا با افزایش نیروی انسانی و بکارگیری امکانات، اهتمام ویژه‌ای به رفت و آمد ناوگان حمل و نقل کامیون‌ها داشته باشد تا بار تریلر‌ها به موقع تخلیه شود و بعد از بارگیری صادرات کالا انجام شود.

استاندار ایلام با توجه به درخواست تجار برای کاهش قیمت اجاره غرفه‌ها در مرز مهران تاکید کرد: در جهت توسعه صادرات و با در نظر گرفتن منافع تجار و نیز حذف دلالان، لازم است غرفه‌ها بصورت مزایده‌ای و با قیمت پایه مورد استفاده قرار گیرند.