صدور ۶۱ شناسنامه برای فرزندان با مادر ایرانی و پدر خارجی در ایلام

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام از صدور ۶۱ شناسنامه برای فرزندان با مادر ایرانی و پدر خارجی در ایلام خبرداد. سیدمحمدعلی تقوی اظهار داشت: از دیماه سال گذشته تا پایان مهر امسال افراد شناسایی شده در استان ۳۸۲ نفر بوده‌اند که برای تشکیل پرونده به واحد امور اتباع استانداری مراجعه و مدارک خود را تحویل […]

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام از صدور ۶۱ شناسنامه برای فرزندان با مادر ایرانی و پدر خارجی در ایلام خبرداد.

سیدمحمدعلی تقوی اظهار داشت: از دیماه سال گذشته تا پایان مهر امسال افراد شناسایی شده در استان ۳۸۲ نفر بوده‌اند که برای تشکیل پرونده به واحد امور اتباع استانداری مراجعه و مدارک خود را تحویل داده‌اند.

وی افزود: از این تعداد تاکنون ۹۶ پرونده برای تنظیم سند و صدور شناسنامه به ثبت احوال استان ارسال، که برای ۶۱ نفر از این فرزندان که حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی هستند شناسنامه صادر و تحویل شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام  با بیان اینکه از این تعداد که موفق به دریافت شناسنامه شده‌اند ۲۶ نفر دختر و ۳۵ نفر پسر بوده‌اند عنوان کرد: ۳۹ نفر آنان زیر ۱۸ سال و ۲۲ نفر بالای ۱۸ سال سن داشته که پدران همه آن‌ها تابعیت کشور عراق را داشته‌اند.

تقوی تصریح کرد: در ثبت احوال سند هویتی مادر بررسی و احراز می‌شود و بعد از تایید و تصویب کمیسیون اتباع استانداری و انجام استعلامات لازم از مراجع قانونی و صدور مجوز توسط امور اتباع استانداری، ثبت احوال اقدام به تنظیم سند و صدور شناسنامه برای فرزند متولد شده از زن ازدواج کرده ایرانی با مرد خارجی خواهد کرد.