صدور ۱۴۲ هزار تن محصولات کشاورزی از مرز مهران به عراق

مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: ۱۴۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۴۷ میلیون دلار در نیمه نخست سال جاری از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است. روح‌الله غلامی اظهار داشت: بعد از ۲۰ روز توقف برنامه های تجاری این گمرک، از روز گذشته دوم مهرماه فعالیت گمرک […]

مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: ۱۴۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۴۷ میلیون دلار در نیمه نخست سال جاری از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

روح‌الله غلامی اظهار داشت: بعد از ۲۰ روز توقف برنامه های تجاری این گمرک، از روز گذشته دوم مهرماه فعالیت گمرک مهران از سر گرفته شده و این گذرگاه تجاری آماده پذیرش تجار و بازرگانان و کالاهای آنها است.

وی با اشاره به میزان محصولات کشاورزی در سال گذشته از مرز مهران افزود: سال گذشته بیش از ۲۴۸ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۷۴ میلیون دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام از صادرات ۷۳۴ میلیون دلاری کالا در نیمه نخست سال جاری از مرز بین المللی مهران به عراق و سایر کشورها خبر داد و یادآور شد: این‌ میزان کالا از نظر وزنی نسبت به سال گذشته ۷۳ درصد و از نظر ارزش دلاری ۵۷ درصد رشد صادرات ثبت شده است.

به گفته غلامی، این میزان صادرات کالا در بازه زمانی یاد شده (نیمه نخست سال جاری) یک میلیون و ۵۸۳ هزار تن بوده است.

وی به اقلام صادراتی مرز مهران در مدت یاد شده از مرز مهران اشاره کرد و افزود: مهم ترین اقلام صادراتی در مدت یاد شده شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

مدیرکل گمرک ایلام با اشاره به مجموع صادرات کالا از مرز مهران در سال گذشته تاکید کرد: یک میلیارد و ۱۶۱ میلیون دلار انواع کالا سال گذشته از طریق مرز بین المللی مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است.

غلامی ادامه داد: در حال حاضر تردد کامیون های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.