صدور پروانه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در ایلام

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از صدور ۱۷۷ فقره پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی در نقاط مختلف استان خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایلامیان، آذرنوش عموزاده اظهار داشت: تعداد ۱۷۷ فقره پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکنون در نقاط مختلف استان صادر شده که ۱۶۶ مورد از این پروانه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ بوده و مابقی مربوط به سال جاری است.

وی افزود: هر ماه بعد از بررسی درخواست‌های متقاضیان به طور میانگین مجوز شروع به فعالیت، موافقت اصولی اولیه و پروانه بهره برداری صادر می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام ادامه داد: این صنایع تبدیلی و تکمیلی در زیربخش هایی، چون سیلوی ذخیره گندم، تهیه خوراک دام و طیور، تولید مربا و ترشیجات، فراوری و قطعه بندی گوشتی، کشتارگاه دام و طیور، روغن گیری کنجد، لبنیات و پنیر پیتزا، بسته بندی حبوبات، آرد و غلات است.

عموزاده اعلام کرد: برای احداث این واحد‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی با نرخ ثابت روز ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی مطرح کرد: حدود یک هزار و ۳۴۰ نفر از افراد جویای شغل در این کارخانه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی مشغول به کار شده اند و با بهره برداری از واحد‌های دیگر به تعداد شاغلان این حوزه افزوده می‌شود.

عموزاده یادآور شد: میزان جذب مواد خام و اولیه مورد نیاز این صنایع تبدیلی و تکمیلی نزدیک به ۸۰۰ هزار تن است و محصولات خالص تولیدی پس از فرآوری نیز ۶۸۰ هزار تن بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در مورد برندسازی محصولات تولیدی استان نیز توضیح داد: تاکنون برای برخی محصولات، چون مربا و ترشیجات، بسته بندی حبوبات، آرد و غلات برندسازی رسمی صورت گرفته و صدور برندسازی برای حدود پنج طرح دیگر نیز در دست بررسی و اقدام است.