شیب فزاینده کرونا و نگرانی از آغاز موج هفتم

چند ماهی است بی توجه به نگرانی‌های کرونایی زندگی روزمره به حالت عادی برگشته، اما غفلت از این ویروس مرموز باعث شیب فزاینده مبتلایان در تیرماه جاری شده است. وضعیت ابتلا در کشور در حال افزایش است و در استان ایلام نیز در خرداد ماه از ۲ هزار و ۲۰۰ تست کرونای انجام گرفته حدود […]

چند ماهی است بی توجه به نگرانی‌های کرونایی زندگی روزمره به حالت عادی برگشته، اما غفلت از این ویروس مرموز باعث شیب فزاینده مبتلایان در تیرماه جاری شده است.

وضعیت ابتلا در کشور در حال افزایش است و در استان ایلام نیز در خرداد ماه از ۲ هزار و ۲۰۰ تست کرونای انجام گرفته حدود ۲ در صد آن مثبت بوده است.

متاسفانه در تیر ماه نسبت به خرداد ۵ درصد آمار مبتلایان در استان افزایش یافته است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره ضرورت تزریق نوبت‌های یادآور واکسن اظهار داشت: تاکنون در استان نزدیک به ۱ میلیون دوز واکسن تزریق شده و ۱۰۰ هزار دوز واکسن نیز آماده‌ تزریق است.
نیکو نهاد افزود: با نزدیک شدن به ایام اربعین و تردد میلیونی زائران برنامه‌هایی برای کنترل و مراقبت در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: برای تمامی بیماران، مراقبین سلامت در مرز مهران کار غربالگری را انجام می‌دهند و هیچ گونه مشکلی در مرز مهران وجود ندارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: در مرز مهران پایش زائران با دقت بیشتری انجام میگیرد چرا که زائرانی که به کشور وارد می‌شوند بیش از ۲۰ درصد آنان به کرونا مبتلا می‌شوند.
مدیر حج و زیارت استان ایلام نیز با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا یکی از شرایط عبور از مرز مهران است بیان کرد: زائران برای عبور از مرز باید تزریق دو  دوز واکسن کرونا را داشته باشند.
مرکز شماره ۶ شهرستان ایلام برای تزریق واکسن کرونا در نظر گرفته شده است.