شهرستان آبدانان به آزادراه پل زال متصل می شود

به گزارش ایلامیان علی اصغر کاظمی اظهار داشت: اتصال آبدانان به آزادراه لرستان- خوزستان این شهرستان را از بن بست خارج می کند و موجب فراهم شدن زمینه مبادلات مختلف با این استان ها می شود. مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  افزود: این مسیر که آبدانان را به پل زال وصل می کند، از روستای هلیوه […]

به گزارش ایلامیان علی اصغر کاظمی اظهار داشت: اتصال آبدانان به آزادراه لرستان- خوزستان این شهرستان را از بن بست خارج می کند و موجب فراهم شدن زمینه مبادلات مختلف با این استان ها می شود.


مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  افزود: این مسیر که آبدانان را به پل زال وصل می کند، از روستای هلیوه می گذرد و هم اکنون در چهار قطعه از سمت خود هلیوه شروع شده است.

وی عنوان کرد: حدود شش کیلومتر هم اکنون آماده آسفالت است که پیمانکار عملیات تکمیل روسازی و آسفالت آن را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: مابقی قطعات دو و سه نیز در حد عملیات خاکی است که پیمانکار هم اکنون کارگاه خود را تجهیز کرده، قطعه چهارم نیز از سمت امامزاده شاه احمد(ع) به طول ۸ کیلومتر شروع شده است.

کاظمی عنوان کرد:  کل تفاهمی که با شرکت ساخت برای اجرای این پروژه انجام شده ۳۵ میلیارد تومان است و قرار شد ۳۰ درصد آن را از محل اعتبارات استانی و ۷۰ درصد مابقی را نیز شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل کشور از محل منابع ملی این اعتبار را تامین کنند.