شرکت های دانش بنیان ایلام به ۲۳ مورد افزایش یافته است">شرکت های دانش بنیان ایلام به ۲۳ مورد افزایش یافته است

استاندار ایلام با بیان اینکه بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به شرکت‌های دانش‌بنیان هستند، گفت: تعداد این شرکت ها در استان به ۲۳ مورد افزایش یافته است.

حسن بهرام‌نیا روز یکشنبه در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: تعداد شرکت‌های دانش بنیان ایلام سال گذشته ۱۸ واحد بوده در حالیکه امسال به ۲۳ شرکت افزایش یافته است.

وی افزود: امروز شرکت های دانش بنیان حرف اول را می زنند و رویکرد دولت به سمت اقتصاد دانش بنیان است، لذا با توجه به اینکه اقتصاد، در سایه دانش بنیان ارتقاء می‌یابد، باید از حالت سنتی عبور کنیم.

استاندار ایلام با تأکید بر حل مشکلات، زیرساخت‌ها و چالش‌های فراروی شرکت‌های دانش‌بنیان یادآور شد: توجه به شرکت‌های دانش بنیان تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

بهرام نیا با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به شرکت‌های دانش‌بنیان وجود ندارد، اضافه کرد: به استناد نامه‌های ابلاغی بانک مرکزی همه بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ به شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

براساس این گزارش، در این جلسه مصوبات جلسه ستاد، مأموریت‌گرایی سازمان‌ها در حوزه شرکت های دانش بنیان و مشکلات فراروی این شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مصوب شد پارک علم و فناوری استان ایلام مکاتبات لازم در خصوص قابلیت های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه های مختلف صنعتی، گردشگری و کشاورزی به منظور استفاده از ظرفیت‌های این شرکت‌ها را به دستگاه های اجرایی معرفی کند.